Rozszerzanie i skracanie ułamków klasa 5

Pobierz

Rozszerzanie ułamków to mnożenie, a skracanie (redukowanie) ułamków to dzielenie licznika i mianownika ułamka przez taką samą liczbę różną od zera.. Dzięki tej własności operacje rozszerzania i skracania ułamka często wykorzystujemy w działaniach na ułamkach.Skracanie ułamków polega na dzieleniu licznika i mianownika przez tę samą liczbę różną od zera.. sama czesc kola, zatem ulamki sa rowne.. Ćwiczenie nr 3 do artykułu "Ciekawe, dlaczego czasami mamy gęsią skórkę".skracanie i rozszerzanie ułamków zwykłych klasa 5 kartkówka gwo.pdf (21 KB) Pobierz.. zwykle Porownywanie ulamkow .. Ulamki zwykle , Klasa 5 , Matematyka z kluczem , Matematyka , Reforma 2017 Szkola podstawowa klasy 4,8 , Zasoby .1.2 Test Ułamki zwykłe, rozszerzanie i skracanie ułamków.. Otrzymasz dostęp do wszystkich klasówek i testów, oraz płatnych artykułów przez dwie godziny ( 120min )!skracanie i rozszerzanie ułamków sprawdzian klasa 5.pdf (21 KB) Pobierz.. Rozszerzając lub skracając ułamek nie zmieniamy jego wartości.. Przykład: ułamek dwanaście osiemnastych.. Edytuj elementy.. Animacja.22.. Porównaj ułamki, wstawiając odpowiedni .Plik Rozszerzanie i skracanie ułamków kl. 5.xls na koncie użytkownika viktus • folder ułamki klasa 5 • Data dodania: 16 gru 2014rozszerzamy i skracamy ułamki, by złamać szyfr, hasła: audiodeskrypcja oraz alfabet Braille'a..

Rozszerzanie ułamków.

Rozszerzanie ułamków to mnożenie, a skracanie (redukowanie) ułamków to dzielenie licznika i mianownika ułamka przez taką samą liczbę różną od zera.. - skracanie ułamków zwykłych - zamiana ułamków niewłaściwych na liczby mieszane - porównywanie ułamków zwykłych 1.. Działania na liczbach Koło fortuny.. Dzielimy licznik i mianownik tego ułamka przez 2.. Liczby mieszane.Matematyka Klasa 4 #5: Rozszerzanie i skracanie ułamków na podstawie podręcznika GWO z Gdańska.Zosia tłumaczy zasady i rozwiązuje przykładowe zadania.Ten fil.. Aby wyświetlić prawidłowe rozwiązania i wynik Twojego testu, wyślij SMS o treści AP.TFU4 na nr 73068. wg Mateduakcja.. Dzieki tej wlasnosci operacje rozszerzania i skracania ulamka czesto wykorzystujemy w dzialaniach na.Z tej wideolekcji dowiesz się: - Co to znaczy skrócić ułamek, - w jaki sposób skracamy ułamki, - czy ułamki po skróceniu oznaczają tyle samo?Bardziej wypa.Plik Rozszerzanie i skracanie ułamków kl. 5.xls na koncie użytkownika apawlow • folder kl.V • Data dodania: 29 lis 2011Plik Rozszerzanie i skracanie ułamków kl. 5.xls na koncie użytkownika mazikk78 • folder klasa V sprawdzian • Data dodania: 11 gru 2011Plik Rozszerzanie i skracanie ułamków kl. 5.xls na koncie użytkownika aniqa26 • folder MATEMATYKA • Data dodania: 27 sie 2011Klasa 5 Matematyka..

Skracanie i rozszerzanie ułamków.

Teraz przypominamy najważniejsze umiejętności.. Klasa 5 Matematyka.. Wymagane logowanie .W tym kanale znajdziesz pełny wykład - 100% lekcji - z Matematyki dla Szkoły Podstawowej i Gimnazjum.. Po skróceniu ułamek dwanaście osiemnastych równa się sześć dziewiątych.Karta pracy - rozszerzanie i skracanie ułamków zwykłych.. Rozszerzając lub skracając ułamek nie zmieniamy jego wartości.. Rozszerzanie i skracanie ulamkow kl. 5.xlsKlasa 5 Linki do materialow, .. Skracamy i rozszerzamy ulamki.. Osadź.. Klasa 5 Matematyka.. Zamień ułamki niewłaściwe na liczby mieszane: 3.. Skróć ułamki: a) przez 2 b) przez 3: 2.. Dzięki tej własności operacje rozszerzania i skracania ułamka często wykorzystujemy w działaniach na ułamkach.Rozszerzanie ułamków‧Porównywanie ułamków‧Skracanie ułamków zwykłych‧Mnożenie ułamkówSkracanie i rozszerzanie ułamków.. skróć ułamki i ułóż je w kolejności rosnącej.. Klasa 5 Matematyka.. Polub.. Zacznij rozwiązywać test!. Na przykład: R1PtrTvnIpCPL 1.. Więcej.. Animacja..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt