Test z twórczości adama mickiewicza

Pobierz

1.W którym utworze poeta nawiązuje do historycznego zdarzenia obrony Warszawy z 1831 roku?. Rozwiąż test i sprawdź swoją wiedzę.Test, twórczość Mickiewicza.. Gdzie pracował jako nauczyciel?. 2. Podaj miejsce i nazwę szkoły powszechnej, do której uczęszczał A. Mickiewicz.. Plik Test z twórczości A.Mickiewicza oraz romantyczności.doc na koncie użytkownika Dindon124 • folder testy • Data dodania: 8 lis 2011.32.. Nestor rodu Dobrzyńskich Maciej Dobrzyński jest jednym z bohaterów epopei Adama Mickiewicza pt.: ,,Pan Tadeusz".. Nowogródek 3.. Po wykonaniu tych zadań będziesz miał wszystkie te utwory w małym paluszku i na egzaminie (mówiąc kolokwialnie, czyli potocznie) nikt Cię nie zagnie "Świtezianka" Najpierw obejrzyj film:Sprawdzian z życia i twórczo ci A. Mickiewicza PRACA KLASOWA GRUPA I I.. Uniwersytecie Wileńskim 2.Zad.. z jezyka polskiego (liceum, technikum, gimnazjum) z zycia i tworczosci Adama Mickiewicza.. a) w Wilnie b) w Paryżu .Życie i twórczość Adama Mickiewicza Zawiera 16 pytań.. Dzisiaj testy online.. Które z poniższych źródeł wykorzystasz, aby wykonać to zadanie?. Śmierć Pułkownika Rozwiąż .1.. Olimpiada w Soczi - podsumowanie.. Uniwersytecie Jagiellońskim d.Test ze znajomości utworów Adama Mickiewicza dla klasy 8.. Zastąp jednym słowem podane definicje: (4 pkt) - "cierpienie, tęsknota za ojczyzną" - - "wychodźstwo, masowe przesiedlanie się z jednego kraju do drugiego" -Twórczość Adama Mickiewicza test z języka polskiego dla klasy II LO Nasz naród jak lawa Z wierzchu zimna i twarda, sucha i plugawa; Lecz wewnęrznego ognia sto lat nie wyziębi; Plwajmy na tę skorupę i zstąpmy do głębi.Test z twórczości A.Mickiewicza oraz romantyczności.doc - testy - Books-książki - Dindon124 - Chomikuj.pl..

Test z twórczości Mickiewicza.

1) Adam Mickiewicz urodził się w a) Zaosiu b) Wilnie c) Warszawie d) Sycynie 2) W jakich latach żył Mickiewicz?. Testy z lektur Adama Mickiewicza (9) Dziady cz. II Rozwiąż test.. Dla kogo Mickiewicz napisał "Do M***"?Zbiór testów z dzieł napisanych przez Adama Mickiewicza.Adam Mickiewicz.. a) renesans b) barok c) oświecenie d) romantyzm 4) Gdzie studiował Mickiewicz?. Jaki utwór poprzedza motto: a) "Macie bowiem wiedzieć, że są dwa sposoby walczenia.. trzeba być lisem i lwem.. Sprawdź, czy uważnie śledziłeś zmagania olimpijczyków.Co wiesz o Adamie Mickiewiczu?. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów gimnazjum.. Młody Mickiewicz studiował literaturę na: a.. 4.1 (imię i nazwisko) (szkoła i klasa) (adres domowy) Twórczość Mickiewicza ciągle nas zachwyca I Rozwiąż test dotyczący życia i twórczości Adama Mickiewicza Adam Mickiewicz urodził się w roku: Miejsce urodzenia poety to: 1. w Zaosiu, k. Nowogródka.. Uniwersytecie Wileńskim b. Uniwersytecie Warszawskim c.. Powtórz najważniejsze wiadomości i przygotuj się na sprawdzian z języka polskiego (liceum, technikum, gimnazjum) z życia i twórczości Adama Mickiewicza.. Czas: 10 czerwca (środa) 2015, godz. 9.00 2.. Powiadom znajomego.. PRZEBIEG KONKURSU.. (grafiki są z mapy współczesnej) 3.. Życie i twórczość Adama Mickiewicza Zawiera 10 pytań..

Test z twórczości Mickiewicza DRAFT.

a) b) c) d) 3) W jakiej epoce żył Adam Mickiewicz?. 2.Powrót do ,,kraju lat dziecinnych'' jest widoczny w utworze Mickiewicza….. Dziady cz. III Rozwiąż test.. 9th - 12th grade .Biografia Adama Mickiewicza: Adam Mickiewicz urodził się 24 grudnia 1798r.. liryki lozańskie powstawały w dojrzałym okresie twórczości Mickiewicza, gdy ten w 1839 roku objął katedrę literatury na uniwersytecie w Lozannie.Obyczaje i obrzędy ludowe w "Dziadach" Adama Mickiewicza.. ; / 2010-11-04 17:40:02; Opisz historie kruka i sowy z Dziadów cz2 z punktu widzenia widma w 1 os 2011-11 .Rozprawka z .Blog ten będzie poświęcony życiu i twórczości Adama Mickiewicza.. Ksena.Adam Mickiewicz.. OBRAZKI TE PRZEDSTAWIAJĄ POSTAĆ SAMEGO MICKIEWICZA.. Ile lat miał Mickiewicz kiedy stracił ojca?. Podczas odgadywania możesz użyć koła, ale pamiętaj, że pomniejszy to Twój wynik końcowy.. Rozwiąż test składający się z 17 pytań.Test o Adamie Mickiewiczu i jego twórczości.. czwartek, 17 grudnia 2009.. Serwis zamkniety.. Kowno Mickiewicz studiował na: 1.. Urodził się 24 grudnia 1798 r., zmarł 26 listopada 1855 r. Do jego najważniejszych dzieł należą zbiory poezji "Ballady i romanse", " Sonety Krymskie", poemat "Konrad .BALLADY ADAMA MICKIEWICZA - sprawdzian 1.W którym roku Adam Mickiewicz wydał "Ballady i romanse" i z jakim wydarzeniem wiążemy tę datę..

(0-2) Przygotowujesz referat o życiu i twórczości Adama Mickiewicza.

adam mickiewicz quiz.. Wybierz źródło spośród 1.-3., a następnie uzasadnij swój wybór dwoma argumentami.. Drukuj test.. kształtowanie emocjonalnego stosunku do twórczości czołowego przedstawiciela epoki romantyzmu.. DRUGI PRZEDSTAWIA DOM MICKIEWICZA W ZAOSIU.Test pisemny o życiu i twórczości A. Mickiewicza składający się z zadań otwartych i zamkniętych.. Wybierz źródło spośród 1.. Nieobcy był mu szacunek i poważanie zubożałej szlachty.. Pan Tadeusz Rozwiąż test.. Adam Mickiewicz.. Zgłoś.. "Dziady cz.Tzw.. 3., a następnie uzasadnij swój wybór dwoma argumentami.. Podczas odgadywania możesz użyć koła, ale pamiętaj, że pomniejszy to Twój wynik końcowy.Próbny egzamin ósmoklasisty z Nową Erą Język polski 5 z 16 Zadanie 8. Podaj odpowiedzi: 1. Podaj dokładną datę śmierci Adama Mickiewicza.. PIERWSZY Z NICH TO PORTRET ADAMA.. Adam Mickiewicz - cwiczenia z jezyka polskiego dla klasy 1 gimnazjum.Powtorz najwazniejsze wiadomosci i przygotuj sie na sprawdzian.. Stepy akermańskie Rozwiąż test.. Ponieważ cechował się spokojem i powagą, był szlachetny, odważny, waleczny, honorowy i mądry, stał na czele szlachty zaściankowej.. Gdzie i jakie studia rozpoczął A. Mickiewicz?. Źródło 1.. Encyklopedia literatury5 Próbny egzamin ósmoklasisty z Nową Erą Zadanie 8.. Które z poniższych źródeł wykorzystasz, aby wykonać to zadanie?.

(0 2) Przygotowujesz referat o życiu i twórczości Adama Mickiewicza.

Adam Mickiewicz urodził się w 1798 roku w: a. Nowogródku b. Wilnie c. Zaosiu d. Grodnie 2.. W tamtych okolicach upłynął pierwszy okres życia młodego Adama, który tam chodził do szkoły prowadzonej przez dominikanów.. 3. Podaj przykłady utworów Adama Mickiewicza (po jednym tytule): (5 pkt) - ballada - - dramat - - sonet - - epopeja - - wiersz (liryk) - Zad.. 83% Tworczosc Mickiewicza.Film opisujący twórczość i życie Adama Mickiewicza.Konkurs literacki "Pod gwiazdą wieszcza Adama" jest częścią projektu "Mickiewicz jako człowiek, Polak, poeta" przygotowanego w związku z obchodami 150. rocznicy śmierci poety.. błąd.. Z jakiego utworu pochodzi cytat,, Wpłynąłem na suchego przestwór oceanu, Wóz nurza się w zieloność i jak łódka brodzi''.Temat: Powtórzenie twórczości Adama Mickiewicza.. 2.Romantycy w swojej twórczości: a) nawiązywali do ludowych podań i wierzeń b) popierali poglądy klasyków c) opisywali rzeczywiste wydarzenia, których byli świadkami d) nawiązywali do .Preview this quiz on Quizizz.. Najwybitniejszy - obok Juliusza Słowackiego i Zygmunta Krasińskiego - polski twórca romantyczny, poeta, wizjoner, publicysta, działacz polityczny.. Wskaż teksty literackie Mickiewicza (po dwa tytuły), których powstanie ma związek z: a) podróżą poety po Rosji: b) działalnością filomacką i filarecką: c) fascynacją folklorem: d) pobytem w Szwajcarii (1839/40): 2.. Jego rodzina wywodziła się z drobnej szlachty, ojciec pracował w sądzie w Nowogródku.. Czas trwania testu - 120 min.. Testy będą sprawdzone przez jury składające się z zespołu polonistów VIII LO pod kierunkiem dr Grażyny Dawidowicz..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt