Przykładowe wypracowanie maturalne z języka polskiego poziom rozszerzony

Pobierz

Do uzyskania: 70 punktów.. Artykuł zawiera opracowane przez CKE i OKE przykładowe zadanie (poziom rozszerzony), składające się z tematu i fragmentu tekstu, które mogłoby się pojawić na maturze z języka polskiego od 2015 roku.. Matematyka, polski, angielski, biologia, chemia, geografia, WOS .Język polski - matura poziom rozszerzony.. Poniżej publikujemy arkusz z języka polskiego - poziom rozszerzony oraz proponowane plany wypracowań.. Język polski, poziom rozszerzony [ARKUSZE I ODPOWIEDZI] - RMF24.pl - Część maturzystów przystąpiła w poniedziałek po południu do nieobowiązkowego egzaminu z języka .Przypominamy matura z języka polskiego na poziomie rozszerzonym rozpoczyna się już w środę 4 maja 2016 roku o godzinie 14.00.. Jest ono alternatywą dla interpretacji porównawczej utworów literackich w ramach wypowiedzi argumentacyjnej - drugiego zadania na pisemnej części matury z języka polskiego od 2015 r.6 Egzamin maturalny z języka polskiego Poziom rozszerzony Część II - pisanie własnego tekstu w związku z tekstem literackim zamieszczonym w arkuszu.. Teraz matura 2021 - Portal dla maturzystów - polegał na napisaniu wypracowania na jeden z nich.. Uczeń ma na jego podstawie sporządzić wypowiedź argumentacyjną.. Chemia - matura poziom rozszerzony.. Egzamin maturalny z języka polskiego na poziomie rozszerzonym odbędzie się w poniedziałek, 8 czerwca o godzinie 14.Język polski..

Zakończył się już egzamin maturalny z języka polskiego (poziom rozszerzony).

Znajdziesz tu również wzorcowe wypracowanie na ten temat.Z relacji wiejskiego gawędziarza wyłania się zasmucający obraz chłopskiej rodziny, dotkniętej wyraźnym kryzysem.. Arkusz i odpowiedzi - wydarzenia.interia.pl - Na egzamin maturalny z języka polskiego na poziomie rozszerzonym w 2016 roku zdecydowało się ponad 47 tysięcy abiturientów, co daje 18,6 procent wszystkichMatura 2019.. Faktem jest, że na maturze z języka polskiego musisz napisać wypracowanie.. Znajdziesz tu niejedno wypracowanie maturalne z języka polskiego.Wypracowanie - poziom rozszerzony Wypracowanie na poziomie rozszerzonym (matura 2015) nie może liczyć mniej niż 300 słów.. Zadania wskazówki.. CZĘŚĆ DRUGA zawiera przykładowe zadania egzaminacyjne (wraz z rozwiązaniami oraz - w wypadku wypracowań - oceną wypowiedzi), w tym: .. przykładowe zadania do części pisemnej - poziom rozszerzony.. Przykładowa realizacja zadania .. jest wizja męczeństwa, ale i wizja zmartwychwstania Polski, która na nowo z woli Boga powstanie w wyniku ofiary naszych narodowych męczenników.Wypracowania maturalne z języka polskiego.. Do każdego zadania w części pisemnej dodano .Matura z języka polskiego - poziom rozszerzony (przykładowe rozwiązania) Redakcja 04.05.2009 Odpowiadaj tylko na podstawie tekstu i tylko własnymi słowami - chyba że w zadaniu polecono inaczej.Zadania i arkusze maturalne, lektury, słownik motywów kulturowych, wskazówki maturalne, próbna matura z języka polskiego na poziomie podstawowym..

przedmiot: język polski - poziom rozszerzony.

Faktem jest, że nie masz narzuconej formy (w poleceniu nie ma terminów: rozprawka, esej, felieton, reportaż, list, opowiadanie, wywiad, sprawozdanie, opis, charakterystyka itp.).Matura 2018 polski rozszerzony to kolejny egzamin maturalny, przed którym stanęli uczniowie 4 maja 2018.. Jakie tematy były do wyboru na maturze z polskiego na poziomie rozszerzonym w 2018 roku?Część pisemna egzaminu maturalnego z języka polskiego na poziomie podstawowym .. W ystarczy więc wykorzystać jedynie wiedzę przekazywaną w ciągu wszystkich lat nauki języka polskiego.Matura 2014: Język polski - zobacz arkusz i odpowiedzi!. Każdy zdający język polski na poziomie rozszerzonym mógł zdobyć maksymalnie 40 punktów.. Kalendarz .. język polski - przykładowe zadania na poziomie rozszerzonym - tekst teoretyczny.. Arkusze maturalne.. Średnia wyników: 52%.. Geografia - matura poziom rozszerzony.. MATURA 2016: JĘZYK POLSKI, POZIOM ROZSZERZONY, PYTANIA I ODPOWIEDZI.. Poziom podstawowy i rozszerzony, lata 2005-2019.. Wypowiedź argumentacyjna dotycząca tekstu teoretycznego.. Poniżej publikujemy arkusz maturalny, stopniowo będziemy także zamieszczać odpowiedzi.2005 r. - pisemny egzamin maturalny z języka polskiego - poziom rozszerzony ARKUSZ CKE 2005 r. - pisemny egzamin maturalny z języka polskiego - poziom rozszerzony ODPOWIEDZI Pisemne matury z .Strona startowa > Egzamin maturalny > Egzamin maturalny w Formule 2015 > Materiały dodatkowe > Przykładowe arkusze Język polski (poziom podstawowy i rozszerzony) Matematyka (poziom podstawowy i rozszerzony)VII..

Przejdź do: matura z języka polskiego.

Język polski (poziom podstawowy) Zestaw zadań dla uczniów bez dysfunkcji oraz uczniów z dysleksją rozwojową (A1); Zestaw zadań dla uczniów z autyzmem, w tym z zespołem Aspergera ()Zestaw zadań dla uczniów słabosłyszących ()Zestaw zadań dla uczniów słabowidzących ()Zestaw zadań dla uczniów niewidomych (A6 - czarnodruk)Zestaw zadań dla uczniów niewidomych (A6 - WinBraille)JĘZYK POLSKI POZIOM ROZSZERZONY ROZWIĄZANIA ZADAŃ I SCHEMATY PUNKTOWANIA (A1, A2, A3, A4, A6, A7) GRUDZIEŃ 2013 .. Ilość zadań: 13 na podstawie 2 tekstów oraz wypracowanie.. Fizyka - matura poziom rozszerzony.Sprawdźcie z nami, jak poszła Wam matura 2015 z języka polskiego na poziomie rozszerzonym!. Uczeń ma na jego podstawie sporządzić wypowiedź argumentacyjną.Matura 2016: Język polski, poziom rozszerzony.. Formuła od 2015.. Arkusz CKE - język polski poziom rozszerzony (POBIERZ)Matura z języka polskiego na poziomie podstawowym jest o tyle prostsza, że nie wymaga głębokiej znajomości teorii literatury, powiem prościej - jest tam jedynie analiza utworu.. Temat 1.. Zadanie maturalne.. Poziom rozszerzony.. Biologia - matura poziom rozszerzony.. Liczba zdających: 260324.. Sprawdź również: Matura 2015: Język polski rozszerzony za nami.Na maturze pisemnej z języka polskiego na poziomie rozszerzonym otrzymacie do wyboru dwa tematy wypracowań.Jeden z nich należy opracować w formie wypowiedzi argumentacyjnej, drugi w formie interpretacji porównawczej.Na napisanie wypracowania macie 180 minut.Przedmioty maturalne..

Język niemiecki - matura poziom rozszerzony.

teksty poznawane w całości - poziom rozszerzony: Zarówno w przypadku tekstów poznawanych w całości, całości lub części, jak i pozostałych tekstów kultury, na poziomie matury rozszerzonej z języka polskiego obowiązują WSZYSTKIE lektury z poziomu podstawowego, a ponadto:Jak napisać dobre wypracowanie maturalne?. Egzamin maturalny z języka polskiego Poziom rozszerzony 13 Rodzinna wspólnota rozpadła się - dwaj bracia wyjechali do miasta, tam zamieszkali i ograniczyli kontakty z domem, rodzice umarli.Matura z języka polskiego, 8 czerwca 2020 - poziom podstawowy.. Wybierz temat i napisz wypracowanie nie krótsze niż dwie strony (około 250 słów)..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt