Napisz list do kolegi o tajemniczym ogrodzie

Pobierz

Mary nazwała swój ogród tajemniczym.Znajdź odpowiedź na Twoje pytanie o napisz list do przyjaciela ,w ktorym opiszesz swoje spotkanie z Mary Lennox.. Zapytała Marthę o tajemniczy płacz w domu, ale dziewczyna jej nie odpowiedziała.. Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.. Opis tajemniczego ogrodu.. Po południu Mary napisała list do chłopca, z trudem zapisując to, co podyktowała jej Martha.. Skomentuj.. Patixella 4 lata temu.. Napisz list do dawnej koleżanki z klasySprawdź jak napisać list, czym się różni list prywatny od listu oficjalnego, zapoznaj się ze wzorami i przykładami.. 12 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0.. 2011-05-17 20:00:39Napisz kartkę z pamiętnika Mary, dotyczącą dowolnego wydarzenia z lektury.. Polecam Ci ją do przeczytania.. Poczuła wdzięczność, ponieważ nie przypuszczała, że wuj pamięta o niej.. Ogród w tej perspektywie jest miejscem, które zostało zamknięte po tragicznym wydarzeniu.Napisz list do kolegi, w którym zachęcisz go do przeczytania książki "Pinokio" Opowiedz w liście do kolegi o ostatnich wydarzeniach w twojej szkole lub twojej klasie.. Napisz Napisz zaproszenie do rodziców na jasełka.. Rozwiń wypowiedź dotyczącą filmu Tajemniczy ogród, rozpoczynającą się od słów: Najbardziej wzruszyło mnie.. lub Utkwiło mi w pamięci.. Opisz miejsce, w którym najchętniej spędzasz wolny czas.Test z lektury Tajemniczy ogród..

Opisz swój wymarzony prezent w liście do kolegi.

Skomentuj.. Chodzi mi o Ustronie Morskie.. Mary nie spodziewała się, że otwierając wielkie, brązowe drzwi, zobaczy za nimi coś takiego!. Mam nadzieję, że nie masz jeszcze żadnych planów, ponieważ mam dla Ciebie propozycję.. Postanowiła napisać list do pana Cravena, by podziękować mu za dobroć.napisz list zachęcający do przeczytania sposób na alcybiadesa 2010-03-27 11:41:15 Napisz list zachecajacy do przeczytania lektury alchemik !. Jest bardzo ciekawa , myślę że Tobie również by się spodobała.Kliknij tutaj, aby dostać odpowiedź na pytanie ️ Napisz list do kolegi lub koleżanki , w którym opowiesz o swoich wrażeniach z lektóry pt. Tajemniczy ogród.Napisz list do Mary Lennox z lektury Tajemniczy Ogród 50 pkt za rozwiązanie + 25 pkt za najlepsze rozwiązanie - 26.10.2015 (19:23) - przydatność: 50% - głosów: 404 DodajNapisz list do kolegi zachęcający go do przeczytania wybranej książki.. Postanowiłem napisać do Ciebie list , ponieważ ostatnio w szkole mieliśmy zadane przeczytać lekturę pt. " Tajemniczy Ogród "i chciałem Ci powiedzieć , że ta lektura jest świetna !. Quiz w Poczekalni.. Udostępnij.. Napisz list do świętego Mikołaja.. Zaglądał do niego raz po raz przechodząc.Czas i miejsce akcji Tajemniczego ogrodu, Akcja właściwa powieści Frances Hodgson Burnett rozgrywa się w przeciągu kilku miesięcy (od wczesnej wiosny do jesieni) pod koniec XIX wieku..

Praca w ogrodzie ich hartuje i wzmaga apetyt, a codzienne ćwiczenia fizyczne pobudzają do życia.

Zawiera nieodpowiednie treści?. Dobrze się składa, że napisałaś o tym właśnie teraz, gdyż miałam przyjemność niedawno przebywać w miasteczku, o którym .84% List zachęcający do przeczytania lektury pt. "Romeo i Julia" 83% List zachęcający do przeczytania lektury "Krzyżacy" 74% Napisz list do Wróżki, w którym przekonasz ją , że Pinokio zasłużył na to , by stać się chłopcem; 78% List zachęcający do przeczytania książki "Tomek w krainie kangurów" Alfreda Szklarskiego.napisz list do kolegi/koleżanki w którym zachęcisz go do przeczytania książk pt tajemniczy ogród!. Wyślij zgłoszenie .Dziewczyna zasugerowała, aby napisała list do Dicka, który uda się po wszystko, co będzie chciała, do sklepu.. Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.. Udostępnij.. Radość z podarunków poprawiła nastrój dziewczynki.. Jak sama nazwa tytułu książki mówi ogród był tajemniczy Był zamknięty przez 10 lat.. plis czekam do wtorku punkty ekstra dam 20 punktów .. Drogi Wojtku!. W tej powieści dziewczynkę poznajemy w wieku 9 lat..

Wyślij zgłoszenie ...Napisz list do kolegi z zagranicy, w którym zachęcisz go do zwiedzania wybranej miejscowości w Polsce.

tajemniczy ogród lekturaNapisz list do kolegi w którym polecisz mu przeczytanie książki ,,Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi" 5 pkt za rozwiązanie + 3 pkt za najlepsze rozwiązanie - 12.12.2019 (15:28) - przydatność: 12% - głosów: 60Napiszesz list do kolegi zahecajacy do przeczytania ksiazki pt W pustyni w puszczy 2012-01-22 15:56:54; napisz list do kolezanki w ktorym zachece kolezanke to przeczytania ksiazki pt. w pustyni i w puszczy 2010-11-30 13:53:15; list zachęcający do przeczytania zemsty ksiązki pomocy 2009-05-19 08:18:48napisz list pywatny do koleżanki / kolegi i opowiedz w nim swój sen mitologiczny .. Napisz opowiadanie o przygodzie Mary w czasie zwiedzania posiadłości na wrzosowiskach.Pobierz: wypracowanie tajemniczy ogród list.pdf "Tajemniczy ogród" autorstwa Frances Hodgson Burnett.. Nie zapomnij o swoich bliskich.. A ja chciałbym zachęcić Cię do tego, byś podczas ich trwania przeczytał jakąś ciekawą książkę.. W zależności od adresata (tzn. osoby, do której list jest kierowany) lub sytuacji życiowej nadawcy, list może przybierać .Do wyboru: Napisz list do kolegi, w którym zachęcisz go do obejrzenia filmu Tajemniczy ogród.. Podaj dwa argumenty które zachęcają do przyjścia..

2009-12-21 17:19:54; Angielski - napisz list do kolegi / koleżanki z zagranicy 2012-03-27 21:33:41; Napisz list do kolegi lub koleżanki.

Drogi Mateuszu, piszę do Ciebie, ponieważ wiem, że są wakacje i masz dużo czasu.. Rozdział 10.. Rozwiąż test!tajemniczy ogród.. •Opisz miejsce, w któ-Opis tytułowgo "Tajemniczego Ogrodu".. Jakie zwierzę wskazało Mary drogę do ogrodu?. • Rozwiń wypowiedź dotyczącą filmu "Ta-jemniczy ogród", roz-poczynającą się od słów: "Najbardziej wzruszyło mnie.". lub "Utkwiło mi w pa-mięci.".. werindaxd 5 lat temu.. 2011-02-20 19:35:49 chciałabym poprosic o pomoc w zadaniu domowym z polskiego.musze napisac list do nauczycielki zachęcający do omawiania lektury pt;Harry Potter i Komnata Tajemnic".Minimum .Frances Hodgson Burnett, "Tajemniczy ogród" - test z lektury na poziomie trudnym.. Pozdro od Kamilki;)<333.. List jest pisemną formą wypowiedzi kierowaną do jednej osoby lub do kilku osób.. Cieszyła się też na spotkanie z Dickiem.. Służąca zapewniła, że brat przyniesie zakupy, co niezmiernie ją ucieszyło, ponieważ już od dawna chciała poznać Dicka.. Pamiętaj o pierwszoosobowej narracji.. Sprawdź, czy zdołasz odpowiedzieć na te 12 pytań!. Ps.Będę dawać naj!Martha zaproponowała, że Dick mógłby kupić dla niej narzędzia ogrodnicze, tylko trzeba byłoby napisać do niego list.. Zawiera nieodpowiednie treści?. Miejscem akcji jest przede wszystkim posiadłość Misselthwaite Manor w hrabstwie Yorskshire w południowo-wschodniej Anglii, należąca do Archibalda Cravena.. Akcja dwóch pierwszych rozdziałów .Dostosowując się do ustalonego rytmu, korzystając z dobrodziejstw natury, a także opieki kolegi, dojrzewają i zdrowieją.. Miejscem, które chcę opisać to ogród, kiedy Mary ujrzała go pierwszy raz w lekturze "Tajemniczy Ogród", F. H. Burnett.. Gdzie wychowywała się Mary?. 13 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0.. Tajemniczy ogród był niegdyś miejscem .W liście do kolegi/koleżanki napisz co najbardziej wzruszyło cię w lekturze "Tajemniczy Ogród" Plis o szybkie odpowiedzi mam napisać to na jutro!Niech nie będzie krótkie bo to ma być wypracowanie!. Postanowiłem do Ciebie napisać ponieważ zbliżają się wakacje.. Urodziła się w Indiach gdzie spędziła dużą część swojego, jakże monotonnego, pozbawionego jakichkolwiek przygód i atrakcji życia.Napisz list do Mary Lennox z lektury Tajemniczy Ogród - sciaga.pl menu profil.Przesyłka zawierała kilka pięknych książek o ogrodnictwie, gry i prześliczną teczkę do listów z kałamarzem i piórem..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt