Bohater lektury który był wrażliwy

Pobierz

Nawet on, wątły, wrażliwy, trochę samotny i zagubiony potrafił stawić opór zabiegom rusyfikacyjnym.1) zachowywał się jak rycerz 2) czuł się samotnym 3) był zakochany ze wzajemnością 4) był ambitny 5) był pesymistą 6) w życiu kierował się honorem 7) kochał nieszczęśliwie 8) był bardzo związany z rodziną/domem 9) był wrażliwy 10) był optymistą 11) działał pod wpływem emocji 12) podróżował 13) był fałszywy, dwulicowy 14) może być autorytetem 15) był egoistą 16) był chciwy 17) odznaczał się inteligencją 18) żałował czynów, które kiedyś popełnił .Znajdź odpowiedź na Twoje pytanie o Wskaż bohatera lektury obowiązkowej który miał dane cechy: Bohater, który był opiekuńczy Bohater, który spotkał ducha Bohate…Bohater fascynowal się postawą dzieci, z którymi bardzo lubil przeywać.. 1) był delikatny, niewinny 2) czuł się samotnym 3) był zakochany ze wzajemnością 4) był ambitny 5) był pesymistą 6) w życiu kierował się honorem 7) kochał nieszczęśliwie 8) był bardzo związany z rodziną/domem 9) był wrażliwy 10) był optymistą 11) działał pod wpływem emocji 12) podróżował 13) był fałszywy, .W czasie II wojny światowej poświęcili swoje młode życie służbie ojczyźnie.. Bohaterowi wydawało się, że marzenie jego ziściło się, gdy poznał piękną Lottę.Lektury: bohater, który.. - Abre la caja.. 1) zachowywał się jak rycerz 2) czuł się samotnym 3) był zakochany ze wzajemnością 4) był ambitny 5) był pesymistą 6) w życiu kierował się honorem 7) kochał nieszczęśliwie 8) był bardzo związany z rodziną/domem 9) był wrażliwy 10) był optymistą 11) działał pod wpływem emocji 12) podróżował 13) był fałszywy, .Zenek Wójcik to pozytywna postać, ponieważ potrafił pokonać wszystkie przeszkody, był wrażliwy na krzywdę innych..

Lektury: bohater, który... - Odkryj karty.

Potrafił przyznać się do błędów i starał się je naprawić.. Werter jest bardzo wrażliwy, bardzo przeżywa zle potrakowanie przez posla, którego nie lubil.. Podczas dzieciństwa spotkała go tragedia -stracił matkę i został skazany na wychowywanie przez ojca alkoholika, który nie potrafi dać nawet synowi ciepła i miłości, której każde dziecko bardzo potrzebuje.. cz. "Dziadów" jest to człowiek wrażliwy, poeta, samotny, nie rozumiany przez ludzi, wyobcowany i nieszczęśliwie zakochany.. 1) był delikatny, niewinny 2) czuł się samotnym 3) był zakochany ze wzajemnością 4) był ambitny 5) był pesymistą 6) w życiu kierował się honorem 7) kochał nieszczęśliwie 8) był bardzo związany z rodziną/domem 9) był wrażliwy 10) był optymistą 11) działał pod wpływem emocji 12) podróżował 13) był fałszywy, .Jacek Soplica jest bohaterem epopei Adama Mickiewicza pod tytułem "Pan Tadeusz".. Wszyscy chłopcy gotowi byli oddać życie za ojczyznę i siebie nawzajem.Korzecki był postacią bardzo tajemniczą, niepogodzoną ze sobą i ze światem.. Jacek Soplica był szlachcicem, któremu Mickiewicz nie oszczędził cech typowego szlachcica - sarmaty.Marcin Borowicz, nie ma silnej osobowości, potrzebuje wzoru i poparcia..

Gustaw to romantyczny bohater na miarę Wertera Goethego.

Jedną z głównych zalet jest to, że był wrażliwy na piękno literatury i otaczającego go świata.. Nie zapominał o swoich korzeniach, był patriotą.. Cenil w nich beztroskość oraz to, że,,żyją z dnia na dzień'', co bardzo pasowao do jego artystycznej duszy.. Jest również bardzo uczuciowy.Tragizm głównego bohatera dzieła Goethego to nie tylko przeżywanie nieszczęśliwej miłości, lecz także poczucie wyobcowania i niezrozumienia przez otoczenie.. W Skawińskiem może nam się nie podobac to, że nie mógł sobie znaleźć miejsca na ziemi.Podobną postawa w utworach Adama Mickiewicza jest Gustaw z IV.. Jest nieszczęśliwym, porzuconym kochankiem.Przyjrzyjmy się najpierw postaci Scrooge'a.. Przed odwiedzinami duchów był on bardzo skąpy i dbał tylko o własne interesy.. Jednak, kiedy go odnajduje oddaje mu się z zapałem.. Przygnębiało go zło panujące na świecie, z którym nie potrafił, nie miał siły walczyć.Bohater byl odpowiedzialny.. Ten niezwykle wrażliwy człowiek, który kochał i cierpiał, potrafił poświecić swoje życie dla dobra narodu..

Nie umiał się dzielić pieniędzmi i nie był wrażliwy na krzywdę innych.

Był to wrażliwy młodzieniec, którego największym marzeniem była wielka miłość, uczucie idealne, silniejsze ponad wszystko.. Jego celem było czynienie świata lepszym, o czym wspomina przyrównując się do Herkulesa: "A jednak między Herkulesem Poirot a Herkulesem starożytnym istniało pewne podobieństwo - i jeden, i drugi miał bez wątpienia znaczny udział w .Poetą był Konrad- główny bohater III części "Dziadów" Adama Mickiewicza.. Mimo tego, że był indywidualistą i charakteryzowała go częsta samotność, bohater był niezwykle wrażliwy na krzywdę ludzką i chętny do pomocy innym.. Alek został śmiertelnie ranny podczas powrotu ze słynnej akcji pod Arsenałem, w której wraz z kolegami ratował więzionego i torturowanego przez gestapo przyjaciela, Rudego.. Odrzucił wszystko z czym był związany do tej pory, czuł się wieszczem, który był w stanie dokonać wielkich czynów.Bohater, który.. - Odkryj karty.. Jest to niezwykle dynamiczna postać, bohater, który w trakcie trwania akcji powieści przechodzi znaczącą przemianę..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt