Woda cud natury chemia prezentacja

Pobierz

NapięciePrezentację przygotowały : Monika Kolut Weronika Werewka 2a Woda - cud natury Co możemy sami zrobić dla naszej Ziemi?. 3.WODA- CUD NATURY .. Krążenie wody między atmosferą, hydrosferą i litosferą, zachodzące na skutek wpływu Słońca, siły grawitacyjnej i ruchu Ziemi, nazywamy obiegiem wody tzw. cyklem hydrologicznym.. Woda jest jedną z bardziej rozpowszechnionych substancji w przyrodzie.. Przyroda 4 TH - przygotuj prezentację na temat: Wielcy rewolucjoniści nauki.. Powierzchnia Ziemi jest prawie w 71% pokryta wodą.. Motyw Rewelacja.. Cykl ten maWoda - cud natury Cele nauczania Uczeń: omawia budowę cząsteczki wody (B), wyjaśnia powstawanie wiązań wodorowych między cząsteczkami wody (B), określa wpływ występowania wiązań wodorowych między cząsteczkami wody na jej właściwości (C),Prezentacja mająca na celu przybliżenie właściwości i funkcji wody.. Owa prezentacja ma na celu pomóc w nauce uczniom, którzy poszukują wiedzy o wodzie oraz jej właściwościach.. Zawarte tu treści będą przydatne zarówno na lekcji chemii, fizyki lub w projektach polonistycznych.. Woda w organizmie 4. czas wykonania: 2-3 miesiące (ok. 30 godzin)Witaj na stronie Woda - cud natury.. Notatka do lekcji : Woda jest podstawowym składnikiem organizmów - stanowi uniwersalny rozpuszczalnik, ma duże napięcie powierzchniowe, ciepło parowania i pojemność cieplną..

"Woda - cud natury" - chemia.

Karta pracy ucznia Woda - cud natury z Kart pracy ucznia.. Jest to związek chemiczny zwany tlenkiem wodoru o wzorze chemicznym: W stanie (lotnym) gazowym para wodna (gaz wodny) W stanie stałym lód W jakich stanach skupienia może występować woda?. Wypadkowa sił działających na cząsteczki znajdujące się pod powierzchnią cieczy jest równa zeru.. Przygotowujemy ściek.. • Omówienie anomalii gęstości wody - różnica gęstości lodu i wody i jej konsek-wencje (rozsadzanie skał przez wodę zamarzniętą w ich szczelinach, wykonanie doświadczenie polegającego na włożeniu butelki z wodą do zamrażalnika).Plik Cuda natury.ppt na koncie użytkownika arecibo • folder Geografia • Data dodania: 7 mar 2012Plik chemiczne zrodla pradu.pptx na koncie użytkownika grzopister • folder Prezentacje Fizyka-Astronomia • Data dodania: 18 wrz 2014 Wzór podaje - H2O.. Lód to twarde ciało stałe - kostka, tafla albo kra.. W tym celu wykorzystamy: - przezroczysty pojemnik na wodę kilku- lub kilkunastolitrowy (akwarium, słój) - mydło, pasta do zębów, szampon do włosów, papier toaletowy, płyn do mycia naczyń, proszek do prania, inne detergenty, itp.Chemia - 1 b Przepisz do zeszytu dane z prezentacji.. •Ziemia jest pełna wody, ale niecała woda na kuli ziemskiej nadaje się do picia..

Cuda natury 2.

Te wyjątkowe obszary, odkrywaneprzez globtroterów, nazywane są cudami natury.. Jest też jednym z podstawowych składników wszystkich organizmów.. (Rozpoczynamy ostatni wątek tematyczny z cz. 1 WODA - CUD NATURY) .. NIEUSTAJĄCO towarzyszy nam prezentacja o zdrowiu.. Przyroda 2 LO - przygotuj prezentacje na temat; Woda - cud natury.. Seria: Chemia / Szkoły ponadgimnazjalne / Przyroda.Stowarzyszenie Rozwoju Gminy ZielonkiCC BY SA.. Wody podziemne (lepszej jakości, wolniej odnawialne) i powierzchniowe (szybciej odnawialne ale gorszej jakości) traktowane jako jeden zasób dla określonego celu.. •Prawie cała woda na kuli ziemskiej jest słona.. Rzeki, jeziora to wody słodkie.2 temat: Woda cud natury.. Co nazywamy wodą?. Część 1. ze stronyCuda natury 1.. Przyroda.. Ziemia jest pełna zdumiewających krajobrazów.Nasz świat otoczony jest niezliczoną ilością pięknych iinteresujących miejsc.. Woda jako środowisko życia 5.. Przede wszystkim dzięki to właśnie jejChemia Liceum/Technikum +5 pts.. Wykazuje największą gęstość w temperaturze 4°C.prezentować sposoby oszczędzania wody i uzasadniać konieczność racjonalnego gospodarowania jej zasobami.. ( dział geografia)1.. Prezentacja o wodzie powinna zawierać informacje o jej wykorzystaniu w gospodarce przez turystkę zwracać uwagę na % występowania całej wody na planecie, ilość wody słodkiej .WODA - CUD NATURY 1..

3.WODA - cud natury, dbajmy o nią!

.Scenariusz lekcji 7.. 30% ląd Właściwości chemiczne 70% woda Woda to najbardziej rozpowszechniona substancja ciekła na Ziemii.. dla uczniów gimnazjum.. Dziś została aktywowana nasza nowa prezentacja internetowa.. Z tego aż 97% to woda mórz i oceanów.Przy wykonywaniu ćwiczenia stosujcie się do poleceń nauczyciela.. Środki dydaktyczne: 1.. Woda - Cud natury by Barbara Idzikowska & Alan Czandiszwili Budowa cząsteczki wody Cząsteczkę wody tworzą dwa atomy wodoru pałączone z atomem tlenu, a kąt między wiązaniami O-H jest równy 104,5° W cząsteczce wody wystepują wiązania kowalencyjne powiązane Cząsteczka wody jestWoda- cud natury właściwości biologiczne wody właściwości chemiczne wody woda może być produktem w oddychaniu i substratem w fotosyntezie woda umożliwia wydalanie umożliwia zapłonienie reguluje temp.. W stanie ciekłym woda .Woda - cud natury Karty pracy ucznia, Woda - cud natury, s. 28 Formy pracy: Indywidualna, praca w grupach.. • W warunkach stałych (pokojowych) woda występuje w postaci cieczy.. Właściwości wody 3.. Woda jest bardzo dobrym rozpuszczalnikiem dla substancji polarnych.Woda - cud natury dr inż. Romuald Kędzierski.. Morza i Oceany to wody słone.. Napisana przez: AtinciaCzyliodTYŁU.. Rozwiązane Co powinna zawierac prezentacja Woda to cud natury 1 Zobacz odpowiedź Odpowiedź..

Fizyka-chemia.

Film: Woda - pamięć wody.. Dobrej, słodkiej wody do picia jest nie wiele.. Obecność wody w przyrodzie.. - korzystanie z prysznica zamiast kąpieli - naprawa nieszczelnych kranów - instalowanie urządzeń oszczędzających wodę.. Temat taki jak ostatnio.. Za lekcje w tym tygodniu realizujemy zagadnienia dotyczące ZDROWIA, ale w zakresie dziedziny chemii.gólnych stanów skupienia wody), praktyczne znaczenie jego wysokiej wartości dla wody.. Ziemia jest jedyną planetą Układu Słonecznego, naWoda - cud natury Menisk Mechanizm powstawania Każda cząsteczka wody jest za pośrednictwem oddziaływań międzycząsteczkowych przyciągana przez cząsteczki ją otaczające.. Słowo natura oznacza cztery elementy: ziemię, ogień, powietrzei wodę.. Woda jest substancją płynną, do butelki wlać się da.. Więc przyjrzyjmy się im teraz - porównajmy to i to.. Przyroda 3 LO - przygotuj prezentację na temat: Barwy i zapachy świata.. Budowa cząsteczki wody 2.. W tym projekcie poznasz ciekawostki, które edukują i pomagają w nauce.E-publikacja przygotowana w ramach konkursu na najlepszą e-publikację.Woda to tlenek wodoru o wzorze sumarycznym H 2O, który występuje w trzech stanach skupienia.. Ciała pełni funkcję transportującą sole mineralne -reaguje z metalami -nie paliWoda - cud natury Większość powierzchni Ziemii to woda!. Zasoby wody na Ziemi Sposób wykonania pracy: Notatka Prezentacja Plakat Proszę wybrać jeden sposób Pozdrawiam T, StrycharzWODA - CUD NATURY Woda zajmuje 71% powierzchni Ziemi, w warunkach ziemskich występuje w trzech stanach skupienia - lodu, cieczy i pary.. z zakresu przedmiotów: biologia, chemia, geografia, informatyka.. do wykonania w grupach 4-6 - osobowych (3 grupy) na zajęciach pozalekcyjnych i w domu.. Zrównoważony rozwój - takie gospodarowanie wodą, które nie uszczupla jej zasobów zarówno pod względem ilości jak i jakości wody..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt