Pierwszą osobą która opłynęła świat dookoła był ferdynand

Pobierz

Zginął 27 kwietnia 1521 zabity przez mieszkańców wyspy Mactan w Archipelagu Filipińskim.Wskaż imię żeglarza, który dowodził pierwszą wyprawą morską dookoła świata.. Urodził się w 1480 roku w Sabrosa w …Tłumacz, który został ochrzczony jako Enrique w Malakce, w 1511 roku, a został porwany przez sumatrzańskich handlarzy niewolników ze swojej rodzinnej wyspy, stał …Pierwsza podróż do okoła świata Ferdynanta Magellana Ferdynand Magellan urodził się wiosną 1480 - zmarł 21 kwietnia 1521) - żeglarz portugalski w służbie …Piotr Boroń.. - Bardzo cieszę, że to się w ogóle dało zrobić - mówiła Krystyna …Wyprawa, która wypłynęła pod jego dowództwem jako pierwsza opłynęła Ziemię.. Tragiczną wiadomość przekazał Polski Związek Żeglarski.. Kto pierwszy …Tsunenaga Hasekura (), podobnie jak Ibn Battuta, nie może być uważany za człowieka, który opłynął kulę ziemską dookoła, ale mimo to zapewnił sobie chlubne …Jeanne Baret jest pierwszą kobietą, która odbyła podróż dookoła statku w latach .. c. Ferdynand MagellanŚrednio połowa problemów, z jakimi borykali się Slocum (, pierwszy samotny rejs dookoła świata), Vito Dumas czy Francis Chichester, zniknęła.. Nastolatka, po …Była pierwszą kobietą, która samotnie opłynęła świat na jachcie żaglowym 13 czerwca 2021, 15:30 Ten tekst przeczytasz w mniej niż minutęW nocy z 12 na 13 czerwca zmarła Krystyna Chojnowska-Liskiewicz - najwybitniejsza polska żeglarka w historii i pierwsza kobieta, która samotnie opłynęła świat.W nocy z 12 na 13 czerwca w wieku 84 lat zmarła Krystyna Chojnowska-Liskiewicz..

Ferdynand Magellan płynie dookoła świata.

10 sierpnia z portu w Sewilli wyrusza w rejs flota pięciu okrętów dowodzona przez Ferdynanda Magellana jego celem jest odkrycie najkrótszej …Dwa lata przed rozpoczęciem Whitbread, był pierwszą osobą, która opłynęła świat płynąć w kierunku zachodnim non-stop.. Fot. Wikimedia Commons Ferdynand Magellan urodził się wiosną 1480.. Było to więc pyrrusowe zwycięstwo.. 501 lat temu flotylla okrętów dowodzonych przez portugalskiego żeglarza Ferdynanda Magellana rozpoczęła …Ferdynand Magellan () to słynny portugalski odkrywca, który poprowadził pierwszą wyprawę opłynięcia całego globu.. Artykuły.. Aby wybrać się w taką podróż potrzeba było dużo odwagi …Aleksander Doba.. Krzysztof Kolumb, Vasco da Gama, Amerigo Vespucci i Ferdynand Magellan - …Pierwsza kobieta, która na jachcie żaglowym samotnie opłynęła świat.. Biografia i życiorys Ferdynanda Magellana.. Jej rejs …28 kwietnia 1978 r. zamknęła pętlę dookoła świata, będąc drugą kobietą, która opłynęła samotnie świat (pierwszą była Krystyna Chojnowska-Liskiewicz (20 marca 1978).Kiedy samotny statek Victoria wrócił do Hiszpanii we wrześniu 1522 r., z liczącej około 260 osób załogi, pozostało 18..

O wyprawie Magellana, która 500 lat temu zmieniła świat.

Jest rok 1519.. Dowodził nią Ferdynand Magellan.. Jeszcze 10 …Kapitan Krystyna Chojnowska-Liskiewicz to pierwsza kobieta na świecie, która samotnie na jachcie "Mazurek" opłynęła dookoła Ziemię, był 20 marca 1978.. Ta wyprawa miała przyćmić dokonania …Ferdynand Magellan był tym, który zaproponował i poprowadził pierwszą podróż dookoła świata.. Nie żyje kapitan Krystyna … Był portugalskim żeglarzem w …20 września 1519 roku z portu San Lucar wypłynęła flotylla składająca się z pięciu statków.. Na pokładzie Great Britain II, Blyth …Warto też przypomnieć, że pierwszą w historii żeglarstwa kobietą, która samotnie opłynęła świat była także Polka - Krystyna Chojnowska-Liskiewicz.. Ferdynand Magellan to portugalski żeglarz, podróżnik i odkrywca.. Podobnie jak wielu innych podróżników z …20.09.2013..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt