Rozszerzanie i skracanie ułamków zwykłych klasa 4

Pobierz

Klasa 4 Matematyka.. Filmy - równość ułamków (krojenie pizzy), rozszerzanie i skracanie ułamków (dzielenie kostki na części), sposób rozszerzania ułamków, sposób skracania ułamków.Materiał zawiera 2 ilustracje (fotografie, obrazy, rysunki), 4 filmy, 12 ćwiczeń, w tym 2 interaktywne.. Wymagane logowanie .Karta pracy - rozszerzanie i skracanie ułamków zwykłych.. Zacznij rozwiązywać test!. alternatives.Kl.4 - 20.04.2020 Temat: Rozszerzanie i skracanie ułamków zwykłych cz.2 1.. OBEJRZYJ FILMY.Konspekt lekcji matematyki w 4 klasie szkoły podstawowej.. Wymagane logowanie .Czym jest skracanie ułamka?Czym jest rozszerzanie ułamka?Jak skrócić i jak rozszerzyć ułamek?Q.. Rozszerzając lub skracając ułamek nie zmieniamy jego wartości.. Więcej.. Udostępnij Udostępnij wg Marzenawoj.. Zadanie domowe: Podręcznik, str. 165 zad.. Klasa 4 Klasa 5 Klasa 6 Matematyka.. Dzielimy licznik i mianownik tego ułamka przez 2.. Polub.. a) 2 5 przez 2 b) 5 7 przez 4 c) 7 9 przez 3 d) 4 .Klasa 4 Zapiszcie temat lekcji z dzisiejszą datą(środa): Temat: Skracanie i rozszerzanie ułamków zwykłych - ćwiczenia.. Teraz przypominamy najważniejsze umiejętności.. wg Agnieszkagnutek2.. Po skróceniu ułamek dwanaście osiemnastych równa się sześć dziewiątych.Ułamki zwykłe-skracanie i rozszerzanie kl.4 .. Skraca ułamki mając daną liczbę przez która trzeba podzielić licznik i mianownik.Z tej wideolekcji dowiesz się: - co to znaczy skrócić ułamek, - jak w praktyczny sposób skracać ułamki, - jak znaleźć liczbę, przez którą można skrócić uł.Z tej wideolekcji dowiesz się: - Co to znaczy skrócić ułamek, - w jaki sposób skracamy ułamki, - czy ułamki po skróceniu oznaczają tyle samo?Bardziej wypa.Klasa 4 Matematyka..

Skracanie i rozszerzanie ułamków Połącz w pary.

Rozumie pojęcia: licznik, mianownik, kreska ułamkowa.. Ćwiczenie nr 3 do artykułu "Ciekawe, dlaczego czasami mamy gęsią skórkę".Ułamki zwykłe 25 V Ułamki zwykłe Skracanie i rozszerzanie ułamków - karta pracy V.3.1 Wykonaj polecenia.. Udostępnij Udostępnij wg Agnieszkagnutek2.. 3 i 4 Na zdjęcia ze zrobionymi zadaniami czekam do końca dnia!. Puzzle matematyczne dla kl. 4 - Skracanie ułamków zwykłych.. Przykład: ułamek dwanaście osiemnastych.. podzielić jego licznik.. Filmy - równość ułamków (krojenie pizzy), rozszerzanie i skracanie ułamków (dzielenie kostki na części), sposób rozszerzania ułamków, sposób skracania ułamków.Skracanie ułamków polega na dzieleniu licznika i mianownika przez tę samą liczbę różną od zera.. Dzięki tej własności operacje rozszerzania i skracania ułamka często.Materiał zawiera 2 ilustracje (fotografie, obrazy, rysunki), 4 filmy, 12 ćwiczeń, w tym 2 interaktywne.. Poznasz również zasady skracania i rozszerzania ułamków zwykłych, a także dowiesz się, czym są ułamki nieskracalne.. skróć ułamki i ułóż je w kolejności rosnącej.. Zapiszcie w zeszycie przed lekcją online przykłady: Przerobimy te przykłady wspólnie.. Dzięki za miłe słowa :) Co do nowych materiałów i pytań, to w klasie 4 jest już i tak gigantyczna ilość materiałów, muszę teraz trochę czasu poświęcić na inne klasy ;) Odpowiedz..

Skracanie i rozszerzanie ułamków zwykłych Połącz w pary.

Klasa 5 Matematyka.. (czyli mnożymy licznik i mianownik przez 4 bo 15 * 4=60 lub 60 : 15= 4) 12 30 = 24 60 (czyli mnożymy licznik i mianownik przez 2 bo 30 * 2=60 lub 60 : 30= 2) Zadanie 2.. Porównaj ułamki, wstawiając odpowiedni .. Aby umieścić tę prezentację na Twojej stronie internetowej, wystarczy skopiować ten kod HTML i wkleić go na stronie.5/20 - 1/4, 3/9 - 1/3, 4/24 - 1/6, 3/21 - 1/7, 5/25 - 1/5, 6/12 - 1/2, Skracanie i rozszerzanie ułamków zwykłych.. pomniejszyć go.. Stosując skracanie i rozszerzanie ułamków, uzupełnij: 3 20 12 = = 5 4 35 18 3 6 = Ułamki właściwe Ułamki .Rozszerzanie i skracanie ułamków zwykłych.. Osadź.. Skróć ułamki: a) przez 2 b) przez 3: 2.. Aktualna ocena: 4.0 / 5.. Matematyka kl. 4 - Od kropki do kropki.. Zapisuj przekształcenia.. Edytuj elementy.. Otrzymasz dostęp do wszystkich klasówek i testów, oraz płatnych artykułów przez dwie godziny ( 120min )!. Jeśli poprawnie wykonasz trzy kolejne przykłady z jednego poziomu, możesz przejść na następny poziom.. Skróć podane ułamki, czyli podziel licznik i mianownik przezW tym kanale znajdziesz pełny wykład - 100% lekcji - z Matematyki dla Szkoły Podstawowej i Gimnazjum.. Skracanie i rozszerzanie ułamków.. Temat lekcji: Skracanie i rozszerzanie ułamków.. Zamień ułamki niewłaściwe na liczby mieszane: 3..

!Temat: "Skracanie i rozszerzanie ułamków zwykłych"( część II).

Kopiuj do moich zasobów Podgląd Udostępnij.. Polub.. Poziom A Rozszerz ułamek przez podaną liczbę.. Zapisz za pomocą cyfr ułamek, w którym licznik wynosi 3, a mianownik jest o 2 większy od licznika.. Więcej.. - skracanie ułamków zwykłych - zamiana ułamków niewłaściwych na liczby mieszane - porównywanie ułamków zwykłych 1.. Edytuj elementy.. Animacja.. Dowiesz się z niej, co to są ułamki równoważne, jak powstają i czy oznaczają tyle samo.. Osadź.. , a skracanie (redukowanie) ułamków to dzielenie licznika i. mianownika ułamka przez taką samą liczbę różną od zera.. Zapraszam do zabawy Na stronie znajdują się dwa Quizy: a) w dziale ułamki zwykłe/ ćwiczenia/QUIZ/skracanie ułamków zwykłychPreview this quiz on Quizizz.. Zadania lekcji: Poznanie umiejętności skracania i rozszerzania ułamków..

podzielić go przez liczbę

.. Klasa 4 Matematyka.. Oceń ten zasób: Tweet.. Dział: Ułamki zwykłe Klasa: V Prowadzący: Data: Treści nauczania: • Podstawa programowa: skracanie i rozszerzanie ułamków • Program nauczania: Matematyka z plusem Program nauczania matematyki dla drugiego etapu edukacyjnego (klasy IV - VI szkoły podstawowej), nr dopuszczenia DOKW-5002-37/08 Osiągnięcia .4 3 Zad.. Ta playlista dotyczy skracania i rozszerzania ułamków zwykłych..

Skracanie i rozszerzanie ułamków.

Animacja.. podzielić go przez liczbę.. Powodzenia:) Tomasz D. GwiazdaRozszerzanie ułamków to mnożenie.. Na przykład: R1PtrTvnIpCPL 1.. Skrócić ułamek to znaczy.. answer choices.. 14\frac{1}{4}41 rozszerzone prze 5 to rozszerzamy i skracamy ułamki, by złamać szyfr, hasła: audiodeskrypcja oraz alfabet Braille'a.. wg Beazgo1.Porównywanie ułamków zwykłych Skracanie i rozszerzanie ułamków .. Rozszerzanie ułamków..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt