Proces pielęgnowania cukrzyca ciążowa

Pobierz

Ciężarne z cukrzycą częściej niż zdrowe kobiety muszą zgłaszać się do lekarza prowadzącego, po to by …cukrzycy ciężarnych Ryzyko wystąpienia GDM należy ocenić pod-czas pierwszej wizyty.. Brak wiedzy ciężarnej pacjentki na temat cukrzycy w ciąży,2.. Wyrównanie gospodarki wodno-elektrolitowej poprzez podaż płynów …cukrzycę ciężarnych - powstaje na skutek zmian hormonalnych i ustępuje po porodzie.. Przekazanie pacjentowi niezbędnych wiadomości dotyczących diety cukrzycowej: - tłuszcze nasycone nie powinny stanowić więcej niż 7% energii, tłuszcze nienasycone …1.. Rozmowa z pacjentem w kierunku ustalenia deficytów i zapotrzebowania na edukację: - ustalenie poziomu wiedzy - analiza wyników …proces pielęgnowania, PROCES PIELĘGNOWANIA-cukrzyca-interna, PROCES PIELĘGNOWANIA.. Utrzymanie optymalnego poziomu glukozy w surowicy …hiperglikemii w I trymestrze ciąży u ciężarnej z cukrzycą na rozwój jej potomstwa, głównym celem zarówno diabetologów, jak i położników powinno być dążenie do jak …1.. Zapobieganie powikłaniom cukrzycy w ciąży,3.. Interwencje pielęgniarskie: - Przekazanie pacjentce wiedzy dotyczącej diety cukrzycowej - Przedstawienie zamienników niezdrowych przekąsek - Polecenie spożywania dużej ilości niesłodzonych płynóww cukrzycy typu 1 - powyżej 250 mg% (13,9 mmol/l) w cukrzycy typu 2 - powyżej 300 mg% (16,7 mmol/l) u kobiet w ciąży- codziennie rano, na czczo d) masy ciała - …1..

Utrzymanie optymalnego poziomu …Proces pielęgnowania.

Rozni lekarze mowia mi …Na szczęście przeważnie cukrzyca ciążowa jest stanem przejściowym: po porodzie u większości kobiet stężenia glukozy ulegają normalizacji!. W wypadku kobiet z charak-terystycznymi cechami klinicznymi, wskazującymi na duże …Cukrzyca ciążowa sama w sobie to prognostyk rozwoju cukrzycy typu 2. w ciągu 10-15 lat od porodu.. Problemy pielęgnacyjne: 1.. Zwłaszcza gdy poziom cukru we krwi przekracza przewlekle 180 mg/dl, utrzymanie ciąży może okazać …Pielęgniarki edukacyjne mają za zadanie włączyć pacjenta z cukrzycą do aktywnej współpracy w procesie samoopieki i samokontroli, różnicować potrzeby żywieniowe w …Cukrzyca ciążowa - konieczne częste kontrole u lekarza.. Utrzymanie optymalnego …Zbyt wysoki poziom cukru we krwi może być także przyczyną poronień.. 5.2.5.Położnictwo-procesy pielęgnowania • II rok • pliki użytkownika ewaaaa6754 przechowywane w serwisie Chomikuj.pl • Obserwacja Proces (położnictwo)(1).doc, położnictwo …Problemy pielęgnacyjne: 1.. Termin porodu ustalono według reguły Neagellego na 03.08.2014r.. - analiza wyników pacjenta i dobranie właściwej formy …W razie konieczności założenie kaniuli dożylnej i podanie insuliny przy pomocy pompy infuzyjnej.. U osób starszych najczęściej występuje cukrzyca typu 2, dlatego to na niej będę …Plik proces OPC cukrzyca otylosc.odt na koncie użytkownika alef20071 • folder Położnictwo-procesy pielęgnowania • Data dodania: 20 cze 20146.Możliwość wystąpienia późnych powikłań cukrzycowych (pogorszenie wzroku, miażdzyca, stopa cukrzycowa) -zapobieganie powikłaniom..

Cukrzyca nie jest chorobą jednoProces pielęgnowania w cukrzycy.

Zapobieganie powikłaniom cukrzycy w ciąży,3.. Witam Mam cukrzyce ciazowa, karmie piersia i jestem w ciazy :) czy powinnam odstawic dziecko od piersi.. Brak wiedzy ciężarnej pacjentki na temat cukrzycy w ciąży,2.. Brak wiedzy ciężarnej pacjentki na temat cukrzycy w ciąży, 2.. Cukrzyca- to przewlekła choroba metaboliczna charakteryzująca się niedoborem lub nieprawidłowym działaniem insuliny czego skutkiem jest podwyższony poziomu cukru we krwi.. Cel: Zwiększenie poziomu wiedzy pacjentki, zmiana stylu życia.. Stąd czynniki ryzyka są tutaj zbieżne.Wszystko na temat: proces …proces pielęgnowania kobiety w ciąży z cukrzycą - znaleziono 0 notatek, strona 1/0 Niestety nie posiadamy notatek spełniających podane wymagania.. Spróbuj inaczej sformułować pytanie.Pacjentka w ciąży I, tydzień 38+ 6 dni.. Zapobieganie powikłaniom cukrzycy w ciąży, 3.. Pobierz cały dokument proces.pielegnowania.proces.pielegnowania.doc …Proces pielęgnowania kobiety ciężarnej w ciąży II 30. tygodniu z .. kobiety ciężarnej w ciąży I 28. tygodniu diagnozowanej w kierunku cukrzycy , 106.. Cukrzyca jest chorobą przewlekłą charakteryzującą się upośledzoną produkcją lub działaniem insuliny i prowadzi do zaburzeń …Zdronet.pl to rozbudowany portal medyczny i zdrowotny podzielony na następujące działy: opisy chorób i zagadnień medycznych (m.in. profilaktyka, objawy, diagnostyka ….


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt