Czy chodzenie z wykrywaczem jest legalne

Pobierz

Co myślicie?Tymczasem warto pamiętać o tym, że w Polsce używanie wykrywaczy metali jest jak najbardziej legalne, panika jest niepotrzebna i choć przepisy są chwilowo dość niefortunne, to i tak nasza sytuacja jest o niebo lepsza od krajów, w których poszukiwania są całkiem zakazane.Jak już zapewne wiesz, od stycznia 2018 roku weszła w życie nowelizacja ustawy o ochronie zabytków mówiąca wprost, że poszukiwanie ukrytych i porzuconych zabytków bez stosownej zgody WKZ będzie traktowane od teraz jak przestępstwo, a nie jak do tej pory jako wykroczenie.. Niejeden amator skarbów, jakie skrywa ziemia, szuka zwykle ciekawych miejsc, związanych często z historycznymi wydarzeniami na danym terenie.W jaki sposób uzyskać zgodę, aby chodzenie z wykrywaczem było w pełni legalne?. mieszkam koło granicy czeskiej i chodzę po czeskim terenie, bo w Polsce wiem że nie można, dziś mi zrobili nalot i wszystkie wykopki które sobie wykopałem w Czechach mi zabrali, oraz na poczet kary wykrywacz metali:( jakie mieli policjanc.Na plażach z wykrywaczem metali poszukacie legalnie i bez pozwolenia!. Tak oto wygląda ten nowy artykuł ustawy o ochronie zabytków:Może już kiedyś był ten temat, proszę mi pomóc , to PILNE.. Jeśli ktoś chce legalnie oddawać się temu zajęciu, powinien złożyć wniosek do wojewódzkiego konserwatora zabytków i uiścić opłatę skarbową.Chodzenie z wykrywaczem jest legalne ale problem powstaje jak kopiesz w parkach krajobrazowych rezerwatach itd a policja nie ma prawa na konfiskate wykrywki bo zakup i posiadanie jest w 100% legalne .Problem może powstać jak cię nakryją że w plecaku masz jakieś naboje itp. Wykrywacze tanieją, na rynku pojawiają się nowsze modele, a chętnych do poszukiwań skarbów nie brakuje.nie można chodzić z wykrywaczem i poszukiwać - wszystko co znajdziesz i pochodzi z roku do 1945 musisz oddać Państwu - ja np. zaniosłem do muzeum zardzewiały durszlak i wydali mi zaświadczenie, że takie przyniosłem- poza tym nikt nie zrobi Ci nic gdy szukasz z wykrywaczem np. w lesie - bo zawsze możesz powiedzieć ,że twoja żona .Tak, jest to całkowicie legalne..

Czasem wystarczy... spacer z wykrywaczem metali.

Nie jest to prawda.. Podpowiadamy!Najprawdopodobniej wiążą się z liczbą sprzedawanych wykrywaczy metalu, chociaż nie jest to miarodajne, bo detektory mają na wyposażeniu także wojsko, policja czy leśnicy.. Po pierwsze: obszar przeszukiwań to wyłącznie plaża.. Ale należy jednak zachować określone zasady.. W wielu źródłach możemy znaleźć informację, że poszukiwania z użyciem wykrywacza metali wymagają zezwolenia konserwatora zabytków.. Jeżeli poszukiwaniami nie chcemy narazić się na grzywnę, karę ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do 2 lat, musimy uzyskać zgodę na poruszanie się z wykrywaczem metali po danym terenie.Zgodnie z powyższym, zabronione jest już samo poszukiwanie zabytków, nieważne czy jakikolwiek znajdziemy.. Faktycznie ludzie gubią zegarki i biżuterię czy monety, najczęściej monety.Otagowany Legalne poszukiwania z wykrywaczem metali, .. to czy kopać można z kimś czy tylko samemu ?. Jedno jednym pasuje, drugie innym.. Odpowiedz.. Udostępnij na innych stronach.Legalne poszukiwania wykrywaczem: krok po kroku [INFOGRAFIKA] W rok 1945 powoli opada ciemny dym z kominów mazurskiej wsi.. To nie jest miejsce archeologiczne ani żadne inne tylko plaża, jaką przeczesują także samochody do strzepania i inne służby utrzymania czystości.. .NA dobrą sprawę, nie ma się czym wiele martwić, końca świata nie będzie, rząd jest jaki jest, mógłby być lepszy mógłby być gorszy..

Mniej więcej od połowy lat 90.Chodził z wykrywaczem metalu.

Odnośnik do odpowiedzi.. 1nie wymaga pozwolenia chodzenie z detektorem i szukanie niezabytków w ustawie jest tez zawarte ze jesli przypadkowo znajdzie sie zabytek nalezy to zglosic konserwatorowi .Poszukiwanie ukrytych lub porzuconych zabytków, także z użyciem sprzętu (np. wykrywacza metali), wymaga uzyskania urzędowego pozwolenia.. Znalazł nieoznakowany grób niemieckiego żołnierza.. Samo posiadanie wykrywacza metali lub innego podobnego.Mikroblog jest miejscem, gdzie możesz swobodnie dyskutować na dowolne tematy.. Właściciel urządzenia zaczął więc kopać.. Kto może korzystać z wykrywacza metali i jaki sprzęt wybrać na początek?. Pozdrawiam.. Jej zmarznięte dłonie nie są przyzwyczajone do takiej pracy, mimo że od marca, kiedy Armia Czerwona .Tak se myślę, że jak bym przez wakacje znalazł przynajmniej kilka zgubionych obrączek, pierścionków, łańcuszków, to i tak nieźle bym na tym wyszedł.. Możesz podzielić się z innymi informacją o tym jak minął Ci dzień, zapytać o radę czy po prostu porozmawiać.SiemaNa tym filmie dowiecie się jak w Polsce można legalnie korzystać z wykrywacza metali.Gościnnie Rafał Świrek Świerkula ze Stowarzyszenia Wspólne Dziedzic.Wykrywacz metali: nowe prawo w Polsce a poszukiwania zabytków Od tego roku nielegalne poszukiwanie zabytków nie jest już wykroczeniem, a przestępstwem - powiedziała Polskiej Agencji Prasowej dyr. Departamentu Ochrony Zabytków MKiDN dr hab. Katarzyna Zalasińska.Urząd Morski w Szczecinie zrezygnował z konieczności pozwoleń na przeszukiwanie plaż z wykrywaczem metalu..

Dziennikarz, kolekcjoner.Okazuje się jednak, że legalne jest.

2003 Nr 162 poz .Prawo jest proste .. Warto zatrzymać się tutaj nad terminem zabytek.. Gdzie można szukać i co zrobić z odkrytymi skarbami?. Wiele osób chciałoby rozpocząć swoją karierę z chodzeniem z wykrywaczem metalu, lecz boi się konsekwencji karnych za użytkowanie takiego sprzętu.. Wykrywacz zaczął w pewnym momencie dawać znać, że coś metalowego znajduje się pod ziemią.. Czy jednak taka zabawa jest legalna?. Ta wiedza pozwoli uniknąć przykrych konsekwencji.. Okazuje się, że sprzęt wykrył metalowe przedmioty sprzed ponad 75 lat.Aspekty prawne poszukiwań z wykrywaczem metali.. Dla mnie ten rząd nie jest wymarzony, ale pomysły opozycji typu 1000+ itp. przebijające populizmem obecne też mi nie pasują, ta telewizja jednak nie do końca .Najlepsze wykrywacze analogowe: stacjonarny: żuteria z monet: do prowadzenia wykopalisk i poszukiwania LEGALNEGO takich rzeczy to należy mieć pozwolenie od konserwatora, poparte oczywiście wnioskiem, taki wniosek kosztuje 82 zł podajże.. Poszukiwania z wykrywaczem to ostatnio gorący temat… wyjaśniamy więc zainteresowanym że na gorących plażach poszukacie legalnie bez żadnego pozwolenia!. Poszukiwacze skarbów, pasjonaci historii, miłośnicy przygód szukający wyjątkowych przedmiotów sprzed lat ukrytych pod ziemią powinni znać przepisy dotyczące tej działalności..

Pisaliśmy już o chodzeniu z wykrywaczem metalu i zachowaniach, jakie powinny towarzyszyć temu hobby.

Chodzi mi czy dwie osoby mogą kopać na jednym pozwoleniu oczywiście w tym samym czasie, czy każdy potrzebuje swojego zezwolenia ?. Snuje się za listopadową, białą mgłą.. Jednak kopać należy maksymalnie metodycznie według archeologii, czasami moze być narzucony nadzór a wszystko co wykopiesz należy do skarbu państwa.Poszukiwanie skarbu nie musi być jednoznaczne z eksplorowaniem trudno dostępnych ruin na krańcu świata czy nurkowaniem w głębinach oceanów.. W las, gdzie pewna kobieta wytrwale wykopuje dziurę w chłodnej ziemi..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt