Test polska i świat po ii wojnie światowej odpowiedzi

Pobierz

c. koszty prowadzenia działań bojowych pochłonęły ogromne sumy pieniędzy.. Statystyki zestawu: Ocena: 10 Zagłosowało: 1 Moje statystyki: nie jesteś zalogowany Zestaw ostatnio rozwiązywany przez: Anton Krawietz .. Test Oświata, nauka i kultura Polski Test Polacy pod władzą Napoleona Test Europa po Napoleonie Test Początki cywilizacji Test Pradzieje człowiekaDział Świat w czasie II wojny światowej test nr 8.doc.. Dewastor96 5 lat temu.. Dzień po agresji ZSRR na Polskę przekroczył wraz ze Sztabem Naczelnego Wodza granicę Rumunii, gdzie został .Zobacz 2 odpowiedzi na pytanie: Sprawdzian HISTORIA klasa 8 rozdział 3 Nowa Era "świat po 2. wojnie światowej"Plik TEST A polska i świat po II wojnie światowej.doc na koncie użytkownika Anngellaa • folder rozdział V • Data dodania: 15 sty 2015Inne tryby nauki.. NiemcyDaleki Wschód po II wojnie światowej Daleki Wschód po II wojnie światowej str. 275 .. Świat w nowej epoce.. #zsrr #stalin #polska #iiws.. Wojna obronna Polski i pierwsze podboje Stalina.Sprawdzian.. .Plik I wojna światowa Te…Periodyzacja dziejów Polski po II wojnie światowej.. I wojna światowa .. Zrozumiem, jak poczucie klęski po I wojnie światowej .Test zawiera 20 pytań.. 625 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0.. W ten sposób narodził się kolejny sojusz, tzw. a) gorące pozdrowienie b) serdeczne porozumienie, zwany także a) ententa b) endenda..

Seria:test > Polska i świat po II wojnie światowej.

POLSKA I ŚWIAT PO II WOJNIE ŚWIATOWEJ Nowy podział świata; Początki władzy komunistów w Polsce; Odbudowa powojenna; .. historia, klucz odpowiedzi, książka nauczyciela, książka nauczycilea poznać preszłośc wiek 20, liceum, .Materiał składa się z sekcji: "Polska i świat w okresie II wojny światowej", "Polska i świat w okresie II wojny światowej", "Historia alternatywna".. Pobieranie książki nauczyciela: historia, klucz, książka, nauczyciela, odpowiedzi, sprawdzian, sprawdziany, test « Nowe słowa na start 4,5,6,7. .. Stwórz magiczny świat na podstawie bajki ,,Alicja w .". Materiał zawiera 28 ćwiczeń, w tym 28 interaktywnych,odpowiedzi na pytania, rozstrzygnięcie prawda fałsz, uzupełnienie tekstu oraz 4 polecenia dla ucznia.. a. po zakończeniu I wojny światowej w Paryżu odbyła się konferencja pokojowa, która trwała od stycznia 1919 do stycznia 1920 r. b. na konferencji czołową rolę odgrywała tzw.Uważasz że znasz się na II wojnie?. Świat po II wojnie światowej.. Niemiecka Republika Demokratyczna - powstała7 października 1949 r. w odpowiedzi na powstanie RFN; prezydentem został Wilhelm Pieck, premierem Otto Grotewohl; w 1950 r. NRD zawarła układy o nienaruszalności granicy z Polską .. ZSRR po II wojnie światowej - wzrost .Wybierz test z rozdziału Polska i świat po II wojnie światowej lub podrozdziałów podręcznika Poznać przeszłość..

Świat po I wojnie światowej .

Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.. Przypomnę sobie, jak zmieniały się granice Polski.. Tagi: pdf, chomikuj, nowa era, sprawdzian, odpowiedzi do testu, grupa a, grupa b, download, wczoraj i dziś, I wojna światowa6.. Ćwiczenia znajdujące się na stronie są na zasadzie wyboru poprawnej .Sprawdź swoją wiedzę na temat I Wojny Światowej!. Sprawdzian zawiera pytania o system wersalski, odbudowę powojenną i wielki kryzys Kryzys demokracji w Europie ZSRR w okresie między wojennym Kultura okresu międzywojennego Świat na drodze ku wojnie.Rozdziały: I - Świat po I wojnie światowej II - II Rzeczpospolita III - II wojna światowa IV - Polacy podczas II wojny światowej V - Polska i świat po II wojnie światowej VI - Polska i świat w II połowie XX wieku VII - Upadek komunizmu - świat w nowej epoce.. Sprawdzian zawiera grupy A, B wraz z kartą odpowiedzi.Test A Polska i świat po II wojnie światowej Test podsumowujący rozdział V 1.. 21 Obserwuj autora .Zobacz 2 odpowiedzi na zadanie: krzyżówka II wojna światowa.. a. podczas wojny życie straciło ponad 50 mln ludzi.. Polska i wiat po II wojnie wiatowej Test podsumowujcy rozdzia V 1.. Skutki II wojny światowej.. Sprawdzian 2 Wojna Światowa polecany jest uczniom 8 klasy szkoły podstawowej.Rocznica wybuchu II wojny światowej to świetna okazja, żeby sprawdzić swoją wiedzę o największym globalnym konflikcie w historii..

Świat po I wojnie światowej I.

W zadaniach od 1. do 4. znajdują się cztery .Test A.. Czytaj uważnie tekst i zadania.. Ład wersalski 1.. Odp do TESTU A II wojna światowa.doc.. Szukaj.. A. wiosną 1914 roku.. B. latem 1914 roku.5.. Rozwiąż krzyżówkę: 1.. Oryginalne materiały pochodzą z książki Wczoraj i dziś dla klasy 8.. Teren, na którym rywalizowały bloki mocarstw to a) Bałkany b) Skandynawia.. W walce o to miasto w ówczesnym ZSRR Niemcy ponieśli klęskę i odtąd nagapił moment .Świat po II wojnie światowej; Polska po II wojnie światowej; Upadek komunizmu; .. Pierwsza wojna światowa wybuchła.. historia test II wojna- z ODP(1).doc.. Test "Polska i świat po II wojnie światowej" - grupa B, klucz odpowiedzi 22 kB.. Ważne pojęcia: .. Wiek XX dla Klasa I Liceum.Test B Polska i świat po II wojnie światowej Test podsumowujący rozdział V 1.. W zadaniach od 1. do 4. znajduj si cztery odpowiedzi: A .Test "Polska i Świat po II wojnie światowej" - grupa B, klucz odpowiedzi, plik: test-polska-i-swiat-po-ii-wojnie-swiatowej-grupa-b-klucz-odpowiedzi.doc (application/msword) Zrozumieć przeszłość ZR .. Uważasz że znasz się na II wojnie?. W zadaniach od 1. do 4. znajdują się cztery .3.. Zakończenie I wojny światowej.. Napisz do nas.. Udostępnij.. Rozwiąż nasz quiz i sprawdź, jak dobrze znasz historię .Lekcja 5.. Lekcja z e-podręcznika; Materiał dodatkowy 1; Materiał dodatkowy 2; Kwiecień Lekcja 6..

Świat po II wojnie światowej.

Wielki test wiedzy o I Wojnie Światowej!. Sprawdź swoją wiedzę na temat I Wojny Światowej!. Najczęściej kwestie periodyzacji, czyli podziału procesu historycznego według kryteriów chronologicznych są kwestią umowną, bywa nawet, że i sztuczną.. d. wojna pozostawiła po sobie setki tysięcy inwalidów, sierot i bezdomnych.. Excal 4 lata temu.. Zauważyłeś literówkę lub błąd?. Chronologia pełni rolę porządkową i ze względów technicznych stanowi wygodne narzędzie w ręku historyków.b) Polska.. Poznać przeszłość Wiek 20 Sprawdziany i Odpowiedzi.. Książka nauczyciela (w tym testy, sprawdziany i klucz odpowiedzi) Wczoraj i dziś ze strony wydawnictwa.. 2.Dokładny i szczegółowy test, dzięki któremu sprawdzisz swoją wiedzę z tego okresu.. b. rejony objęte działaniami wojennymi uległy zniszczeniom.. Zaloguj się Załóż konto Menu Oferta edukacyjnaSprawdzian "Polska po II wojnie światowej" - test sprawdzający - rozdział 4.. "I wojna światowa" Opis: Pobierz sprawdzian, lub odpowiedzi do testu "I wojna światowa" grupa testu A i B dla klasy 7, .PDF, Sprawdzian dostępny jest w formacie PDF, gotowy do wydrukowania.. Uporządkuję wiedzę o tym, jak wyglądał świat po I wojnie światowej.. Czytaj uważnie tekst i zadania.. Sprawdźmy!. Skomentuj.. Północno zachodnia część Francji gdzie nastąpiło lądowanie wojsk sprzymierzonych 6 czerwca 1944 3.. Czytaj uwanie tekst i zadania.. Miejsce wielkiej bitwy powietrzno morskiej gdzie amerykanie zadali poważne straty Japończykom w 1942 2.. Historia test II wojna do oceny- z ODP..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt