Streszczenie o psie który jeździł koleją

Pobierz

Zaprzyjaźnia się ze zawiadowcą stacji i postanawia towarzyszyć mu w jego pracy.O psie, który jeździł koleją - Plan wydarzeń.. Udostępnij.. Akcja utworu dzieje się we Włoszech.Pewien zawiadowca znajduje na stacji kolejowej kundelka, przygarnia go i nazywa Lampo (wł.. Bardziej szczegółowoo psie, ktÓry jezdziŁ kolejĄ - opracowanie, streszczenie utworu Streszczenie Włochy porównane do buta z wielką cholewą ze względu na kształt jaki przyjmują na mapie.Wszystko, co powinieneś wiedzieć o motywie pracy występującym w utworze O psie, który jeździł koleją.. Zwierzę przypomina mieszańca owczarka i szpica.Napisz streszczenie O psie który jeździł koleją Pisarskiego.. Podczas jednej z nich rodzina kolejarza obawiała się, że pies już do nich nie powróci, ale Lampo i tak znalazł drogę powrotną.. Mają kształt ogromnego buta.. Świetne uzupełnienie do opracowania.O psie, który jeździł koleją - Problematyka "Lampo, który zawsze wraca" - to tytuł jednego z artykułów opisujących historię niezwykłego psa.. Treść została zweryfikowana i sprawdzona.. Wyślij zgłoszenie .O psie, który jeździł koleją to wzruszająca i pouczająca lektura, która nikogo nie pozostawi obojętnym.Książka po raz pierwszy dostępna w wersji z opracowaniem!Serdecznie polecamy!recenzjeO psie który jeździł koleją to piękna opowieść o przyjaźni pomiędzy człowiekiem a psem o oddaniu i całkowitym poświęceniu..

Więcej »Napisz streszczenie O psie który jeździł koleją.

6 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0.. Pewnego lipcowego dnia na stację wjeżdża pociąg z Turynu do Rzymu.. Lampo to główny bohater utworu.. Zgodnie z misją, Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby dostarczać rzetelne i sprawdzone treści edukacyjne.Opowiadanie o dzielnym Lampo po części oparte jest na faktach.. Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.. Przybycie psa do domu kolejarza.. 4 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0.. O psie, który jeździł koleją to wzruszająca i pouczająca lektura, która nikogo nie pozostawi obojętnym.Lampo - charakterystyka • O psie, który jeździł koleją.. To opowieść o prawdziwej przyjaźni między człowiekiem a zwierzęciem, opowiada o przywiązaniu i poświęceniu.. Z kolei podczas innej ucieczki Lampo został niefortunnie przytrzaśnięty drzwiami pociągu.. Na tym bucie jest wiele miast i wsi, łączy je ze sobą kolej.. Akcja utworu rozgrywa się we Włoszech, w miejscowości Marittima.. Autorem książki ,,O psie, który jeździł koleją" jest:1) Podaj autora książki "O psie, który jeździł koleją" a) Radosław Pilarski b) Roman Pisalski c) Robert Wisarski d) Roman Pisarski 2) Podaj nazwę stacji, na którą przybył pies.. Quiz w Poczekalni..

Przeczytaj recenzję O psie, który jeździł koleją.

Wykonaj test sprawdzający z lektury "Pies, który jeździł koleją" i przekonaj się, jak dobrze pamiętasz losy głównego bohatera i ludzi, których spotykał na swojej drodze.Jak dobrze znasz lekturę O psie który jeździł koleją.. Zgodnie z misją, Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby dostarczać rzetelne i sprawdzone treści edukacyjne.. Zamów dostawę do dowolnego salonu i zapłać przy odbiorze!O psie który jeździł koleją (streszczenie).doc.. zosia1011 4 lata temu.. Skomentuj.. Przyjaźń Lampo i zawiadowcy stacji.. Dlaczego po całym kraju rozeszła się wieść o cudnym psie: · był niesamowicie mądrym psem; · był jedynym psem- pracownikiem kolei; · podróżował koleją do różnych miast.. Kundelek, znany ze swego zamiłowania do podróży pociągiem.. Każdy, kto spojrzy na mapę, znajdzie je od razu.. Autor, czytając włoską prasę, natknął się na historię niezwykłego psa i postanowił przenieść ją na karty swojej książeczki.. Błyskawica).Zawiadowca, mający troje dzieci (Gina, Roberto i Adele) mieszka w mieście Piombino, a pracuje w .możesz napisać streszczenie do książki,,o psie, który jezdził koleją 2010-10-26 16:57:18 "O Psie ,Który Jeździł Koleją " 2016-05-21 14:10:53 O psie który jeździł koleją ?. Jeden z pasażerów pociągnął więc za hamulec i go uwolnił.O psie, który jeździł koleją - streszczenie.. Na cholewie, a także na ..

Jest to też opowieść o wiel-O psie, który jeździł koleją.

Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.. Zawiera nieodpowiednie treści?. Treść została zweryfikowana i sprawdzona.. Autor opowiada nam historię o ludziach i o psie, który podróżował sam pociąga-mi po całych Włoszech.. Quiz w Poczekalni.. Skomentuj.. O psie, który jeździł koleją Roman Pisarski I Włochy to piękny i malowniczy kraj na południu Europy.. "O psie, który jeździł koleją" opowiada o przyjaźni i lojalności, które rodzą się między zwierzęciem, a człowiekiem, a także o niesamowitej więzi, która pozwala być dla siebie wsparciem i okazywać sobie pomocną dłoń (Lampo ratuje Adele, sam przy tym przepłacając to życiem).Opowiadanie "O psie, który jeździł koleją" to pełna przygód historia kundelka, jest to lektura w 3 klasie podstawówki.. MarrMarr 2 lata temu.. 2011-03-16 19:21:30O psie który jeździł koleją streszczenie analiza interpretacja (Roman Pisarski).. Taki sam tytuł mogłaby nosić opowieść Romana Pisarskiego.O psie, który jeździł koleją - opowiadanie dla dzieci autorstwa Romana Pisarskiego, traktujące o losach psa o imieniu Lampo.. Zawiera nieodpowiednie treści?. ⇨ Zobacz i zamów z dostawą już od 5,99 zł Promocje nawet do -50%, kliknij i sprawdź >o psie, ktÓry jezdziŁ kolejĄ - roman pisarski - streszczenie szczegÓŁowe admin, śr., 11/12/2008 - 17:38 Translator Polsko Niemiecki - Niemiecko Polski - darmowe tłumaczenie tekstówKsiążka O psie, który jeździł koleją autorstwa Pisarski Roman , dostępna w Sklepie EMPIK.COM w cenie 13,77 zł ..

"O psie, który jeździł koleją" ukazało się w roku 1967.

Opis fabuły.. Pojawienie się kundelka ma stacji w Marittimie.. Chociaż ta opowieść jest dziwna, wydarzyła się naprawdę.. Od czego Lampo miał złamane dwa żebra i nogę: · wpadł pod pociąg; · został zakleszczony przez drzwi wagonu; · został pogryziony przez inne psy .Jego losy opisał Roman Pisarski i to dzięki niemu dzieci w Polsce mogą poznać tego wyjątkowego psa.. Zawiadowca stacji zauważa, że z ostatniego wagonu wyskakuje pies.. Streszczenie szczegółowe 1. a) Marittima b) Marittia c) Morittima d) Merittima 3) Kto nazwał psa Lampo?Streszczenie I Autor opowiadania mówi, że Włochy to piękny kraj i łatwo jest je odnaleźć na mapie, bo mają kształt ogromnego buta..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt