Sprawdzian z historii starożytna grecja

Pobierz

Skopiuj link Skopiowano.2.. Najstarsze dzieje Grecji: Nanstarsze dzieje Grecji - notatka; Najstarsze dzieje Grecji - wykład ; Kultura minojska i mykeńska - prezentacja ; Porównanie cywilizacji minojskiej i mykeńskiej Polecam film: Starożytna Grecja - Jak powstało imperium Grecji Temat 2.. Starożytna Grecja.. starożytnej Grecji (do Liceum rozszerzenie) Tło historyczne kartkówki.. Tagi: pdf, chomikuj, nowa era, sprawdzian, odpowiedzi do testu, grupa a, grupa b, download, wczoraj i dziś, historiaSTAROŻYTNA GRECJA • Grecja • pliki użytkownika patikuana przechowywane w serwisie Chomikuj.pl • Ancient Discoveries Tajemnice zbrodni wojennych.avi, Tajemnice egejskiej apokalipsy.aviStarożytna Grecja - powtórzenie.. Sprawdzian ze znajomości działu Starożytna Grecja z podręcznika Wczoraj i dziś.. Niniejsza kartkówka dotyczy starożytnej Grecji i przygotowana została dla klasy 1 Liceum o profilu rozszerzonym.. Nawet na historii nie uważałam i takie rzeczy się dzieją xd.Charakterystyka testu z historii dla klasy pierwszej gimnazjalnej- starożytna Grecja Dział: Starożytna Grecja.. Starożytna Grecja (wersja do edycji) Lekcja 11: Rzym - od królestwa do republiki.. 6.Plik Test starożytna GRecja kultura.doc na koncie użytkownika piotr.warrior • folder Testy • Data dodania: 23 sie 2015 Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.STAROŻYTNA GRECJA Uwaga!.

2015-01-23 18:01:52 Mieliście sprawdzian z historii klasa 1 gimnazjum?

Cypr, Wybrzeże Morza Czarnego, Sycylię i Kartaginę.. Warunki panujące w koszarach były wymagające, a zasady tam panujące - bardzo surowe.. Nazwę kontynentu, na którym położona jest Grecja b. Nazwę półwyspu, na którym położona jest GrecjaWpisz w wolne miejsca daty podanych niżej wydarzeń, a następnie zaznacz je na taśmie chronologicznej.Sprawdzian z historii klasa 5 dział 2 - Starożytna Grecja - Wczoraj i dziś flickr.com Sprawdzian z historii dla klasy 5 przygotowany na podstawie podręcznika Nowa Era Wczoraj i dziś z działu "Starożytna Grecja".Sprawdzian wiadomości .Historia Wsip.. Nasza Pani jest bardzo sympatyczna, śpiewa z nami wesołe piosenki, czyta nam różne opowiadania, a z okazji Dnia Dziecka zabiera na pyszne lody.. Kolonizacja grecka i fenicka.. Początki Rzymu - Rzym królewski i Rzym republikański 3.. Jeśli znajdę ślady jego użytkowania inaczej niż proszę, nie będę zamieszczać pomocy.. Słowniczek pojęć 3.. Zaloguj się, by mieć dostęp do zasobów.. Plik jest tylko to użytku wewnętrznego.. Od miasta państwa do imperium - podboje rzymskie 3.. 316 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0.. Sprawdzian z historii klasa 5 dział 2 - Starożytna Grecja - Wczoraj i dziś to szansa na powtórzenie i utrwalenie wiadomości z tego konkretnego rozdziału podręcznika.Sprawdzian, który tutaj udostępniam dla klasy 5-tej dotyczy rozdziału II zatytułowanego Starożytna Grecja w podręczniku wydawnictwa Nowa Era "Wczoraj i dziś"..

Katalog nazw 2. liczba pobrań: 7142Sprawdzian z historii klasa V.

stworzył historię Grecji i .Miał ktoś sprawdzian z historii , 1 gimnazjum rozdział II "antyczna Grecja" śladami przeszłości, prosiłabym o link do grupy a :) daje naj .. Malowidło greckie z ok. 490 r. p.n.e. .. Nad ich edukacją, wychowaniem i wyszkoleniem czuwało państwo.. Przeglądaj testy Zaloguj się.. O sprawdzianie Praca klasowa została przygotowana standardowo w dwóch wersjach, A i B. Każda z wersji zawiera po 10 zadań do rozwiązania, a łącznie do zdobycia jest 54 .Sprawdzian z wiedzy o Antycznej Grecji .. ustrój polityczny panujący w starożytnej Grecji,wprowadzono go w VI wieku p. n. e. ,polegał na tym, że każdy dorosły obywatel ateński mógł decydować o swoim kraju.. Proszę nie rozprowadzać go do sieci!. Temat 1.. STAROŻYTNA GRECJA 1.. Starożytne Ateny - plan miasta ; .. Starożytna Grecja.. Wyprawa Aleksandra Wielkiego.. Zadanie Na mapie konturowej wpisz: a.. W tym zestawie poznałeś najważniejsze daty Grecji starożytnej, polecamy więc przyswoić informacje z lekcji Imperium Rzymskie , a także Starożytny Egipt .ROZDZIAŁ II.. Osiągnięcia Rzymian - kultura starożytnego Rzymu 3.. Pobieraj sprawdziany z historii do wydrukowania.Historia kl. 5-6. monety greckie - bite przez miasta - państwa greckie,ułatwiały kupcom prowadzenie handlu.. Starożytna Grecja.. W przypadku, gdy grono ludzi rządzących w polis było wąskie i ograniczało się do przedstawicieli .Sprawdzian "Starożytna Grecja" - test sprawdzający - rozdział 2..

... ja mam celujący to mi pomogło po jutzre mam z tego sprawdzian.

Wojny grecko-perskie.. "Starożytna Grecja" Opis: Pobierz sprawdzian, lub odpowiedzi do testu "Starożytna Grecja" grupa testu A i B dla klasy 5, .PDF, Sprawdzian dostępny jest w formacie PDF, gotowy do wydrukowania.. Czy mieliście?. za link do grupy a .. Świat poleis: Świat greckich .Ważne pojęcia: Kultura minojska - rozwinęła się na Krecie w IV/III-II tysiącleciu p.n.e., Minojczycy znali pismo (pismo linearne A); według mitologii król Minos rozkazał Dedalowi zbudować w Knossos labirynt dla swojego syna, Minotaura Kultura mykeńska - w II tysiącleciu p.n.e. Achajowie zajęli Mykeny na Peloponezie (Argolida) i Kretę i przejęły sztukę i cywilizację .Pomoce naukowe - sprawdziany przygotowane w oparciu o książkę Wczoraj i dziś dla klas: 4, 5, 6, 7, 8.. "W starożytnej Grecji" - wersja B 280 kB.. Upadek republiki i początki cesarstwa w Rzymie 3.. Ostatecznie nie wykorzystałem jej podczas lekcji, ale posłużyłem się częścią zadań na sprawdzian z tego działu.Dzięki szkole poznałam wiele koleżanek i wielu kolegów, z którymi bawimy się na przerwach.. W szkole organizowane są ciekawe konkursy, a za zwycięstwo otrzymuje się bardzo fajne nagrody.Test standardowy do rozdziału V. Rozwiąż test.Starożytna Grecja; Starożytna Grecja, test z historii Test o starożytnej Grecji, na poziomie 2 klasy liceum ogólnokształcącego, poziom rozszerzony, nowa podstawa programowa.Sprawdzian z historii kl. 5 - Grecja..

2012-10-15 18:31:48 Mam sprawdzian z historii dział o Antycznej Grecji klasa 1 gimnazjum.Co tam może być,jakie pytania ?

Tagi: pdf, chomikuj, sprawdzian, odpowiedzi do testu, grupa a, grupa b, download, Starożytna Grecja, sprawdzianZ Fiszkoteką możesz nauczyć się całej historii i kultury starożytnej i to w bardzo krótkim czasie, co okaże się niezbędną pomocą przed wszelkimi sprawdzianami i testami.. Oryginalne materiały pochodzą z książki Wczoraj i dziś dla klasy 5.. Dział: Dział 2 Starożytna Grecja- wszystkie grupy.. Nazwa testu: Podsumowanie wiadomości i umiejętności o starożytnej Grecji.Historia, Sprawdziany i testy "Starożytna Grecja" - test z historii starożytnej dla liceum ogólnokształcącego.. Napisz w kilku zdaniach, na czym polegało wychowanie spartańskie.Północno-zachodnią Afrykę z Kartaginą oraz południową Italię z Sycylią i Cypr.. Północno-zachodnią Afrykę z Kartaginą oraz południową część półwyspu iberyjskiego.Wybierz test z rozdziału Starożytna Grecja lub podrozdziałów podręcznika Zrozumieć przeszłość cz. 1 dla Klasa II Liceum.Starożytna Grecja - jak wiele o niej wiesz?. STAROŻYTNA GRECJA .. Tagi: testy.. J.K 2 lata temu.. Sprawdzian 2.. SPRAWDZIAN KL.5 - STAROŻYTNA GRECJA imię i nazwisko .. Podkreśl dyscypliny sportowe, w jakich konkurowali starożytni Grecy (0-4 p) rzut dyskiem, skok w dal, zapasy, piłka nożna, biegi, rzut oszczepem, kolarstwo, hokej 4.. Sprawdzian ze znajomości działu "Starożytna Grecja" z podręcznika Wczoraj i dziś.. : ) 2012-10-21 19:37:59 Macie ćwiczenia śladami przeszłości 3 ?. .Kartkówka dot.. Seria: Wczoraj i dziś / Szkoła podstawowa klasy 4-6 / Historia i społeczeństwo.. Kultura mykeńska została stworzona przez: a) Kreteńczyków b) Karyjczyków c) Achajów d) Dorów 2..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt