Świat w okresie międzywojennym quiz

Pobierz

Kultura i społeczeństwo w dwudziestoleciu międzywojennym 6.. Subskrybuj posty.. Świat w okresie międzywojennym , Klasa 7 , Wczoraj i dziś , Historia , Reforma 2017 Szkoła podstawowa klasy 4,8 , Zasoby , strona 1 , dlanauczyciela.plMateriał składa się z sekcji: "Kryzys demokracji parlamentarnej w Europie".. Międzywojnie to twoja pięta Achillesa?. Do stołu obrad nie zaproszono Niemiec.VI.. Świat w okresie międzywojennym klasa 7 DRAFT.Historia rozdział 6: "ŚWIAT W OKRESIE MIĘDZYWOJENNYM" .. Wskaż swoje ulubione serialowe postacie, a ja powiem Ci czego nie lubią w Tobie inni ludzie!. EUROPA I AMERYKA PO I WOJNIE ŚWIATOWEJ .. w jakich doszło do podpisania porozumienia między Niemcami a ZSRR (PP), - przedstawić okoliczności podpisania układu w Locarno (PP), .. - okres Republiki Weimarskiej.. W styczniu 1919 roku obrady w Paryżu rozpoczęła konferencja pokojowa.. Był momentem prężnego rozwoju Polski: budowano miasta, zakładano fabryki, cieszono się odzyskaną niepodległością.. dokładnie nie pamiętam, ale było coś z I wojną światową.. W 7 pytaniu trzeba było napisać skutki kryzysu gospodarczego (chyba tylko 2 ) W 8 trzeba było wyjaśnić pojęcia: ententa, plebiscyt, łagr, krach, W 9 zadaniu trzeba było połączyć postacie.. Materiał zawiera 6 ćwiczeń, w tym 5 interaktywnych oraz 2 polecenia dla ucznia; tabela wyboru, połączenia w pary, porównania faszyzm, nazizm, stalinizm; dopasowanie imion i nazwisk do zdjęć, zdania prawdziwe czy fałszywe, uzupełnienie tekstu.Wiek XX Rozdział I / Świat po I wojnie światowej..

Świat w okresie międzywojennym.

Lata międzywojenne to wspaniały okres dla polskiej kultury.Historia Polski w latach - historia Polski w dwudziestoleciu międzywojennym, od odzyskania niepodległości przez Polskę do zakończenia regularnych działań wojennych Wojska Polskiego przeciw Wehrmachtowi i Armii Czerwonej po agresji III Rzeszy i ZSRR na Polskę i przeniesienia siedziby władz II Rzeczypospolitej poza granice kraju w związku z okupacją terytorium kraju .Świat w okresie międzywojennym * zapiszcie wraz z datą * zapiszcie zagadnienia 1.. Czy jednak był aż tak idylliczny?. Świat w okresie międzywojennym DRAFT.. Sprawdź co będzie na Świat w okresie międzywojennym Sprawdzian Klasa 7 z historii.. by magdalena4321.Start studying Świat po I wojnie światowej 2.. Świat na drodze ku II wojnie światowej * materiał powtórkowy znajdziecie na str. 184- 186 w podręczniku; Narodziny faszyzmu 3.. Świat na drodze ku wojnie 7..

Świat w okresie międzywojennym DRAFT.

Zawiera nieodpowiednie treści?. Quiz dla każdego opis demo .. Kiedy podpisano traktat z Niemcami w Wersalu?. Quiz w Poczekalni.. Świat po I wojnie światowej 6.. Oryginalne materiały pochodzą z książki Wczoraj i dziś dla klasy 7. Podaj tytuł, jakim określano przywódcę nazistowskich Niemiec.. 15 pytań Historia J.M.. Rozpocznij testSprawdzian "Świat w okresie międzywojennym" - test sprawdzający - rozdział 6.. Narodziny faszyzmu we Włoszech 6.. Pytanie 1 /10.. Sprawdziany na podstawie podręcznika Puls życia wydawnictwa Nowa Era.Powtórka do matury z historii.. Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich utworzono: 24 października 1917 r. 8 marca 1921 r. 30 grudnia 1922 r. 21 stycznia 1924 r.6.. by j_walczak2005_79563.. Udostępnij.. Odzyskanie przez Polskę niepodległości 7.. Świat w okresie międzywojennym DRAFT.. Dział: 6.. Skomentuj.. Zwycięskie armie mocarstwa po I Wojnie zwołały konferencję w.. 0.Kultura i zmiany społeczne w okresie międzywojennym.. 02.Test 6 A "Świat w okresie międzywojennym", plik: test-6-a-swiat-w-okresie-miedzywojennym.pdf (application/pdf) Wczoraj i dziśIV - ŚWIAT W DWUDZIESTOLECIU MIĘDZYWOJENNYM.. olivvkaa564 4 lata temu.. "Świat w okresie międzywojennym " Opis: Pobierz sprawdzian, lub odpowiedzi do testu "Świat w okresie międzywojennym " grupa testu A i B dla klasy 7, .PDF, Sprawdzian dostępny jest w formacie PDF, gotowy do wydrukowania.TEST Kultura okresu międzywojennego STRESZCZENIE..

ZSRS w okresie międzywojennym 6.

Świat w okresie międzywojennym klasa 7 DRAFT.Rezultatem wojny było też pojawienie się w Rosji i Niemczech nastrojów rewolucyjnych, a także powstanie nowych państw.. test > ZSRR w okresie międzywojennym.. 5 i 6 było do mapy.. Ich dokładnie nie pamiętam ale napewno był .XX- lecie międzywojenne to czas skąpany w nostalgii.. ZSRS- imperium komunistyczne 4.. Młodzież przeżywa w szkole mnóstwo stresów, szczególnie, kiedy trafiają na bardzo wymagającego nauczyciela, który nie ma zdolności .Więcej o quizach.. Wymienię 4 przyczyny niezadowolenia Niemców .Pierwsze cztery pytania były do tekstu, więc dasz sobie rade.. Sprawdź, jakie zagadnienia musisz jeszcze przerobić!XX-lecie Międzywojenne.. Wyślij zgłoszenie.. Regulamin Polityka prywatności Polityka cookies Przegląd treści Dla rodziców Dla szk .Preview this quiz on Quizizz.. W okresie międzywojennym narodziły się ruch faszystowski i komunizm.. Kultura i zmiany społeczne w okresie międzywojennym 5.. 6 Obserwuj autora Zobacz profil Zobacz .Rozwiąż quiz Eduelo i sprawdź swoją wiedzę ze szkoły.. Kultura i zmiany społeczne w okresie międzywojennymSeria: Wczoraj i dziś - sprawdzian..

Polska i świat w okresie międzywojennym.

Świat w okresie międzywojennym DRAFT.. j_walczak2005_79563.. Popularne quizy w tym tygodniu: Zdrap swojego nietypowego skina z Among Us!. 2b. Narodziny nazizmu w Niemczech 6.. 6 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0.. Świat na drodze ku II wojnie światowej.. Traktat wersalski podpisano: Świat w okresie międzywojennym.. Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.. by pani_krzysia_26852.. Wielu z nich ma swoje ulubione przedmioty.. pani_krzysia_26852.. Sprawdzian historia klasa 7 dział 6 - Świat w okresie międzywojennym; Sprawdzian historia klasa 7 dział 7 - Polska w okresie międzywojennym; Biologia.. Świat w okresie międzywojennym.. Traktat wersalski podpisano: Świat w okresie międzywojennym DRAFT..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt