Jakie mogą być pytania do lektury w pustyni i w puszczy

Pobierz

Trudno mi być odpowiedzialnym nie tylko za siebie, ale także za życie Nel.. Zauważyłeś literówkę lub błąd?. Wyślij zgłoszenie.. Od prawie stu lat cieszy się wielką popularnością wśród młodzieży, która z zapartym tchem śledzi pasjonujące przygody Stasia Tarkowskiego i Nel Rawlison.Małe quizy o lekturze :) Uwaga!. 2011-09-21 15:31:25; Jakie są pytania na teście z lektury: W pustyni i w puszczy .Test z lektury W pustyni i w puszczy Henryka Sienkiewicza.. Pytanie 2: Jak Nel nazwała Słonia?. 2011-12-11 18:00:36; Jakie będą pytania mniejwięcej z lektury "W pustyni i puszczy" ?. Ee.a 7 pytanie ?. Z pewnością zostają odnalezieni jeszcze w 1885 roku.. Wyjazd dzieci do Medinet.. Muszę tą lekturę na polski.. Quiz w Poczekalni.. Zakończenie utworu mówi już o wydarzeniach, które mają miejsce co najmniej dziesięć lat później od opisanej w książce podróży dzieci .Pytanie z dziedziny Edukacja i szkolnictwo: Jakie pytania mogą byc na tecie z lektury ` W pustyni i w puszczy ?Henryk Sienkiewicz W pustyni i w puszczy ROZDZIAŁ I 1 — Wiesz, Nel — mówił Staś Tarkowski do swojej przyjaciółki, małej Angielki — wczoraj przyszli zabtie (policjanci) i aresztowali żonę dozorcy Smaina i jej troje dzieci — tę Fatmę, która już kilka razy przychodziła do biura do twojego ojca i do mego.Trudno mi opisać, jak bardzo tęsknię za Tobą, bardzo chciałbym móc Cię w końcu zobaczyć..

1.Jakie mogą być pytania do sprawdzianu z lektury "W pustyni i w puszczy" ?

8Zgłoś błąd Jakiej narodowości był ojciec Stasia?. 4.W jakim drzewie zamieszkały dzieci?. Test z lektury - sprawdź swoją wiedzę.. 46 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0. polskiej .Henryk Sienkiewicz, "W pustyni i w puszczy" - test znajomości lektury.. Na jakim kontynęcie rozgrywa się akcja powieści?. Piotr 28 września 2020 ciekawe a to nie było, że Dinah zmarła n a febre?. w Port-Saidzie|Port-SaidZgłoś błąd Ile lat miał Staś?. 46 Obserwuj autora Zobacz .. Jakie miejsce .''. W pustyni i W puszczy" Test dla klas piątych.. poleca 80 % .. Stąd możemy przypuszczać, że ich podróż trwała ponad pół roku.. Jakie będą Twoje ostatnie słowa przed śmiercią?Jakie pytania mogą być na klasówce z lektury ,,W pustyni i w puszczy,, Jakie pytania mogą być na klasówce z lektury ,,W pustyni i w puszczy,, Proszę o pomoc bo nie przeczytałem książki.x To pytanie ma już najlepszą odpowiedź, jeśli znasz lepszą możesz ją dodaćJakie można zadać pytania na spr.. Podsumowanie Następnie w formie pogadanki lub miniwykładu podsumujcie ćwiczenie.Jakie pytania mieliście na kartkówce z "Pana Tadeusz.. Rozwiń cytat,, po to są właśnie najlepsi przyjaciele.. Opracowanie jednej lektury, powinno zawierać: 1.Tytu.. Opisz 1 rozdział w punktach z lektury "Ania z Zielon.. Opracowanie lektury simbad zeglarz; Współczesna wersja historii Żony Modnej w satyrze..

Tagi dla tego testu: W pustyni i w puszczy.

Przybycie do .Poproś poszczególne grupy o przedstawienie tych wskazówek, które zostałyby naruszone przez W pustyni i w puszczy, gdyby istniały w czasach Sienkiewicza.. Pytanie 4: Jakie .Lista pytań W pustyni i w puszczy Zaznacz wszystkie Odznacz wszystkie Wybrano pytań /.. Niee!Peszek.. D: #Lekturanapolski.. - słowa ojca StasiaGeneza powieści "W pustyni i w puszczy" W styczniu 1891 r. Henryk Sienkiewicz wyruszył w podróż na Czarny Ląd.. Staś zabił lwa, później porywaczy.. Zapasy żywności wzięli ze sobą, mieli również przygotowane w kryjówkach.. Test z odpowiedziami Powtórzenie Fiszki Przeglądaj pytania z testu.. Dalsza podróż, tym razem do Omdurmanu.. Wieść o zwycięstwie Mahdiego w walkach o Chartum.. 2010-02-25 17:30:43; Test z lektury w pustyni i w puszczy, czy te pytania mogą być na kartkówce?. 1504 Obserwuj autora Zobacz profil Zapraszam do rozwiązywania moich quizów: .. Możesz śmiało przystąpić do sprawdzianu z lektury w szkole i niczego nie .a) "W pustyni i w puszczy" to powieść obyczajowa b) "W pustyni i w puszczy" to powieść podróżnicza c) "W pustyni i w puszczy" to powieść przygodowa 35) Staś nauczył się strzelać: a) w Port Saidzie b) podczas pobytu w Omdurmanie c) po tym, jak zdołał uwolnić się z rąk porywaczy 36) Która narodowość nie pojawia się w utworze?Jakie mogą być pytania "W pustyni i puszczy?.

z lektury "w pustyni i w puszczy" ?

Mordercza podróż do Chartumu przez pustynię.. akacja palma baobab hebanowiec : 12.. Rozwiąż test!19.. Kto podarował dzieciom lekarstwo na chorobę Nel?. Podczas tej wyprawy powstały "Listy z Afryki" oraz wydana 20 lat później powieść przygodowo- -podróżnicza "W pustyni i w puszczy" - ostatnie dzieło pisarza, który zamieścił w nim W teście W pustyni i w puszczy znajdziesz następujące pytania: Pytanie 1: Jak na nazwisko miała Nel?. Milionerzy - Edycja język polski!. Dzieci były skazane na łaskę: Mahdiego Mihinadiego Mahidiego Madiegho : 13.. Pytania zawarte w teście.. Jakie nazwisko miała Nel?. podróżnik Linde doktor Clary przewodnik .Problematyka.. W Pustyni i w Puszczy autorstwa Henryka Sienkiewicza.. Napisz do nas.. Quiz w Poczekalni.. TarkowskiZgłoś błąd; W jakim mieście mieszkali Staś i Nel?. Spotkanie z Mahdim.. Wyślij zgłoszenie.. 2010-02-28 19:38:41 Pytania do lektury " W PUSTYNI I W PUSZCZY " 2012-06-07 22:14:05 Jakie mogą być pytania na sprawdzianie z "W pustyni i w puszczy " ?. Chętnie poradziłbym się Ciebie w wielu sprawach.. być wahima 2.6 odp powinno być zmarła w dordze do kairu.. 2011-04-30 19:38:55 Pytania do lektury " W PUSTYNI I W PUSZCZY " 2012-06-07 22:14:05 "w pustyni i w puszczy " odpowiadjcie na pytania 2011-11-02 13:33:57Ten Quiz ma za zadanie sprawdzić twoje podstawowe informacje dotyczące lektury ,,W pustyni i w puszczy''.Test do wspaniałego przygotowania się do sprawdzianu z Lektury szkolnej pt. Kim jesteś człowieku?W pustyni i w puszczy - opracowanie lektury..

W pustyni i w puszczy.

- Test 4free.PL - bezpłatne za darmo komponent na stronę www dla Webmasteraczy w książce ,,W pustyni i w puszczy Staś i Nel sie pobrali " Aaa i jakie pytania mogą być na sprawdzianie to pilne błagam o pomoc 2010-11-15 16:05:20 Pytania do lektury " W PUSTYNI I W PUSZCZY " 2012-06-07 22:14:05Ile wiesz o lekturze "W pustyni i w puszczy"?. w Afryce w Azji w Europie w Ameryce : 14.. "Słuchaj, Stasiu!. Pytania i odpowiedzi do lektury W pustyni i w puszczy (74) Poniżej znajdziesz listę pytań z lektury W pustyni i w puszczy, które mogą Ci się przydać do powtórki.. niektóre mogą być na kartkówce ;) Szukaj.. Święta Bożego Narodzenia - pies Saba prezentem dla Nel.. Chamis porywa dzieci.. Pytanie 3: Jaka była Nel?. "Słowa nie powinny być większe od czynów.". Śmiercią nie wolno nikomu szafować, ale jeśli ktoś zagrozi twej ojczyźnie, życiu twej matki, siostry lub życiu kobiety, którą ci oddano w opiekę, to pal mu w łeb, ani pytaj, i nie czyń sobie z tego żadnych wyrzutów.". Życzę miłego rozwiązywania.. Trololo 29 .W pustyni i w puszczy - pytania z lektury Lista pytań dotyczących lektury W pustyni i w puszczy.. 1 Obserwuj autora Dodaj do .. Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.. RawlisonZgłoś błąd; Jak nazywał się Staś?. 2010-04-15 18:46:18Test z lektury: "W pustyni i w puszczy" .. Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.. Po wodę chodzili nocą do Nilu.. Zawiera nieodpowiednie treści?. Mirusinda 4 lata temu.. Ta długa rozłąka uświadomiła mi , jak bardzo jesteś dla mnie ważny Kochany Tatusiu .. Możesz sobie na szybko powtórzyć najistotniejsze fakty z lektury.odpowiedz na pytania, a dowiesz się czy jesteś przygotowany iść na test do szkoły ;) .. Zobacz podobne quizy: #test #w-pustyni-i-w-puszczy .. Zawiera nieodpowiednie treści?. 1 Obserwuj autora Zobacz profil .5.. Oczekiwane odpowiedzi: 1.. Sprawdź, czy wciąż pamiętasz losy Stasia i Nel!. Książka H. Sienkiewicza W pustyni i w puszczy jest powieścią podróżniczo-przygodową, w której przedstawione zostały niezwykłe losy dwojga przyjaciół w Afryce.. 14Zgłoś błąd Ile lat miała Nel?.


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt