Jak napisać opis postaci pana kleksa

Pobierz

Pan Kleks to postać fantastyczna .. Ma zwichrzoną brodę , która barwą przypomina czarną smołę.. Pamiętaj, nie pomiń żadnej z nich - najlepiej napisz plan.Przydatność 75% Charakterystyka Pana Kleksa.. Dbaj o bogate słownictwo.. W ubraniu Pana Kleksa jest moc kieszeni.. Pan Kleks jest nauczycielem w Akademii.. Jest to mężczyzna średniego wzrostu, ale nie wiadomo czy jest gruby, czy chudy, ponieważ cały "tonie" w swoim ubraniu.. "Akademia pana Kleksa" - opis pozostałych bohaterów ostatnidzwonek.pl, Filip - golarz.. Pan Kleks jest średniego wzrostu i ani gruby, ani chudy, po prostu w sam raz.Pan Kleks to postać fantastyczna .. Z otworów wprost na nosy śpiących chłopców skapywała zimna woda.Ambroży Kleks to [osobliwa] postać.. Jest to mężczyzna średniego wzrostu, ale nie wiadomo czy jest gruby, czy chudy, ponieważ cały "tonie" w swoim ubraniu.. Uczy swoich uczniów [nietypowych] przedmiotów, np. [kleksografii].2.. Punktualnie o piątej rano do sypialni chłopców wlatywał Mateusz i otwierał specjalne śluzy, rozmieszczone dokładnie nad ich łóżkami.. Pan Ambroży Kleks to osoba niezwykła.. Jest twórcą i gospodarzem Akademii Pana Kleksa.. Jest mężczyzną o średnim wzroście, nie można jednak określić, czy szczupłym, czy grubym, bowiem tego nie widać spod wielu warstw jego ubrania.Głównym bohaterem utworu Jana Brzechwy pt. "Akademia pana Kleksa" jest Ambroży Kleks..

2.Jak napisać opis postaci?

Jest głównym bohaterem książki ____ p.t.. Jego ogromną czuprynę zdobią kolorowe włosy.. Jest mężczyzną o średnim wzroście, nie można jednak określić, czy szczupłym, czy grubym, bowiem tego nie widać spod wielu warstw jego ubrania.Zobacz 3 odpowiedzi na zadanie: Wyraź swoją opinie na temat pana Kleksa.Przydatność 80% Charakterystyka Pana Kleksa.. Wygląd: Wygląda jak zwykły szpak.. Jest to postać niezwykła i bardzo barwna.. Na pierwsze śniadanie pan Kleks zjadał kilka szklanych kulek , które popijał zielonym płynem.Wygląd Pana Kleksa: 1. był średniego wzrostu 2. nosił szerokie spodnie 3. miał duży, długi surdut koloru czekoladowego ze szklanymi guzikami a) wysoki kołnierz oraz kokarda b) bardzo dużo kieszeni 4. nosił aksamitną kamizelkę 5. głowa pokryta kolorową czupryną 6.Całe wypracowanie →Opis nauki w Akademii pana Kleksa, Dzień w Akademii pana Kleksa rozpoczynał się bardzo wcześnie.. Zawsze spóźniał się do szkoły, nie odrabiał lekcji i znany był ze swej niezdarności.. Pan Kleks jest założycielem, dyrektorem i jedynym nauczycielem w swej Akademii, do której przyjmuje tylko wyjątkowo uzdolnionych chłopców o imionach rozpoczynających się na literę "A".. Jedna z nich we fraku, zarezerwowana jest dla Mateusza..

Zbierz wszystkie potrzebne informacje o postaci.

Co czwartek przynosił panu Kleksowi świeże piegi, które za pomocą brzytwy zbierał z twarzy swoich klientów podczas golenia.Charakterystyka Pana Kleksa Głównym bohaterem książki Jana Brzechwy pt. "Akademia Pana Kleksa" jest Ambroży Kleks.. Pan Kleks bardzo kocha i dba o swoich uczniów.. Jego pasją była jazda konna - posiadał sto .Charakterystyka musi składać się z kilku elementów.. Po obejrzeniu wskazują różnice i podobieństwa w opisie Kleksa proponowanym przez reżysera oraz przez Jana Brzechwę.. Uczniowie oglądają wraz z nauczycielem fragmenty filmu, w których wyeksponowana jest postać Kleksa.. Opis postaci ma budowę trójdzielną (wstęp, rozwinięcie i zakończenie), a każda z jego części ma określony cel.. Postaraj się, żeby opis był barwny i ciekawy.Ambroży Kleks to ____ postać.. Jest to mężczyzna średniego wzrostu, ale nie wiadomo czy jest gruby, czy chudy, ponieważ cały "tonie" w swoim ubraniu.. Pan Kleks uważa, że "piegi znakomicie działają na rozum i chronią przed katarem", dlatego jego twarz jest nimi wprost upstrzona.Charakterystyczną cechą Pana Kleksa jest pracowitość, ponieważ on cały czas cos robi, jest w ruchu..

Magiczna czapka straciła guzik, dlatego pozostał w zwierzęcej postaci.

Nosi szerokie spodnie, które.Mateusz (szpak) - Mateusz niegdyś był księciem, jednak w wyniku napaści na królestwo jego ojca wilków musiał zmienić się ptaka.. i od tamtej chwili zamieszkał w Akademii.O północy pan Kleks zaczynał kurczyć się, tracił włosy i brodę.. Ma zwichrzoną brodę , która barwą przypomina czarną smołę.. Posiada bardzo duży nos, na którym są okulary.. Brzechwa J., Akademia pana Kleksa, Siedmioróg, Warszawa 1996.. Oczy pana Kleksa są , niewielkie ,przenikliwe jak dwa świderki oraz przykuwające uwagę.Głównym bohaterem utworu Jana Brzechwy pt. "Akademia pana Kleksa" jest Ambroży Kleks.. Pan Kleks jest średniego wzrostu, ale nie wiadomo w ogóle, czy jest gruby, czy chudy, po prostu cały tonie w swoim ubraniu.. Nauczyciel nosi szerokie spodnie, długi surdut koloru czekoladowego, aksamitną cytrynową kamizelkę, wysoki kołnierzyk i aksamitną kokardę.Głównym bohaterem utworu Jana Brzechwy pt. "Akademia pana Kleksa" jest Ambroży Kleks.. Ubiera się w luźne rzeczy i dlatego czasem, a zwłaszcza podczas wiatru jego spodnie wyglądają jak balon.Jego szerokie czerwone spodnie są bardzo zabawne, ponieważ podczas wiatru nadymają się jak balon.. Są to: wprowadzenie - opis, kim jest dana postać, wygląd postaci, jej charakter i usposobienie oraz podsumowanie, czyli przedstawienie twoich opinii i przemyśleń z nią związanych..

Jest dość osobliwą, barwną postacią i to nie tylko w przenośni.Pan Kleks - charakterystyka.

Ubiera się w luźne rzeczy i dlatego czasem, a zwłaszcza podczas wiatru jego spodnie wyglądają jak balon.Opis Akademii Pana Kleksa Akademia przedstawiona w utworze Jana Brzechwy to fantastyczne, niezwykłe miejsce, w którym uczniowie przyjemnie spędzają swój czas.. Spał w malutkim posłaniu rano, gdy wstawał używał swej pompki powiększającej, by powrócić do naturalnej postaci, a następnie łykał kilka tabletek na porost włosów.. Jest on jedynym, ale za to bardzo wybitnym, nauczycielem .Przed rozpoczęciem nauki w szkole pana Kleksa mieszkał z rodzicami i nic mu się nie udawało.. Adaś ma rude włosy i na co dzień ubiera się podobnie jak jego koledzy - w szkolny mundurek, składający się z białych, długich spodni, granatowej .J.. Brzechwa Akademia pana Kleksa, bohater drugoplanowy.. Uporządkuj zgromadzone informacje.. Opisując twarz profesora, nie można zapomnieć o żółtych i czerwonych piegach.. Uczy swoich uczniów .J.. Brzechwa Akademia pana Kleksa, bohater drugoplanowy; książę zamieniony w szpaka, nieodłączny towarzysz i ulubieniec pana Kleksa w Akademii.. Do tej szczególnej szkoły uczęszcza 24 uczniów, których imiona zaczynają się na literę "A".. Profesor prowadzi bardzo ciekawe lekcje, a nauka przeplata się cały czas z zabawą.Głowę pana Kleksa porasta gęsta, rozwichrzona czupryna, która mieni się wszystkimi barwami tęczy.. Pan Kleks posiada również dużo niezwykłych umiejętności.Główną postacią w książce "Akademia Pana Kleksa", napisanej przez Brzechwę, jest niejaki Ambroży Kleks.. Jest on mężczyzną w średnim wieku, choć w rzeczywistości jest młodszy o dwadzieścia lat od Adasia Niezgódki.Jest średniego wzrostu i nie wiadomo, czy jest gruby, czy też chudy, ponieważ zawsze ma na sobie .Opis Pana Kleksa.. Pan Kleks jest nauczycielem w Akademii.. Oczy pana Kleksa są , niewielkie ,przenikliwe jak dwa świderki oraz przykuwające uwagę.. Wskazówki: 1.. Wygląd: Z pozoru wyglądał jak zwykły chłopiec, naprawdę był ożywioną przez pana Kleksa na żądanie Filipa lalką.. Jego ogromną czuprynę zdobią kolorowe włosy.. Zamiast krawatu nosi kokardę.. Jest głównym bohaterem książki [Jana Brzechwy] p.t. ". Głowa pana Kleksa jest pokryta wielokolorową czupryną i czarną jak smoła brodą.. Cechuje go również prawdomówność, ponieważ Ambroży nigdy nie kłamie oraz troskliwość, ponieważ Pan Kleks troszczy się o wszystkich, a najbardziej o swoich uczniów..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt