Wynik cytologii zmiany odczynowe związane z zapaleniem łącznie z typową regeneracją

Pobierz

- odpowiada Lek.. Oto opis: Czynniki infekcyjne (mikroorganizmy): - zmiany flory bakteryjnej.. Tylko czy to ma sens?. Zbigniew ŻurawskiSzczegółowy opis: Czynniki infekcyjne mikroorganizmy: zmiany flory bakteryjnej inne zmiany nie nowotworowe odczynowe i naprawcze: zmiany odczynowe związane z zapaleniem łącznie z typową regeneracją Komórki nabłonka płaskiego: nieprawidłowe komórki nabłonka płaskiego ASC - nieokreślonego znaczenia ASC-US.. Oto jaki był wynik: obraz cytologiczny w granicach normy ( nie stwierdza się srodnablonkowej neoplazji ani raka).. Tylko czy to ma sens?. Inne zmiany nienowotworowe ( odczynowe i naprawcze) zmiany odczynowe związane z zapaleniem (łącznie z typową regeneracją) Skupienia .Interpretacja cytologii.. Tomasz Budlewski Interpretacja wyniku badania biopsji tarczycy u 44-latka - odpowiada Lek.. KOMÓRKI NABŁONKA PŁASKIEGO: LSIL- zmiany śródbłonkowe stopnia niskiego obejmujące koilocytozę (HPV) i możliwość CIN1.. Wczoraj odebrałam swój wynik cytologi - Zmiany odczynowe.. POPRZEDNIA.. - Zmiany odczynowe związane z zapaleniem (łącznie z typową regeneracją) - x. Anonim () (autor wątku) 2011-01-04 20:27:56.. Komórki nabłonka płaskiego.odebralam niedawno wynik cytologii i chcialam sie upewnic czy tak ze mna zle jest jak mowia.. Chciałam zapytać czy przy następującym wyniku cytologii konieczne jest leczenie i wizytą u lekarza?.

Zmiany odczynowe związane z zapaleniem (łącznie z typową regeneracją).

Nie stwierdzono zmian śródnabłonkowych i procesu złośliwego.. opis cytologii: stwierdzono obcność nieprawidłowych komórek nabłonkowych, inne zmiany nienowotworowe (odczynowe i naprawcze): zmiany odczynowe związane z zapaleniem ( łącznie z typową regeneracją)Dostałam dzisiaj taki wynik: Uprzejmie zawiadamiamy, że wykonany rozmaz jest odpowiedni do oceny.. Szczegółowy opis: Czynniki infekcyjne (mikroorganizmy): - niespecyficzna infekcja bakteryjna.. Wcześniej moja lekarka przepisywała mi jakieś globulki dopochwowe.. 3. napisał/a: Cycatka 2012-08-28 11:32.. Edytuj Post.. Zmiany odczynowe związane z: zapaleniem (łącznie z typową regeneracją) Zalecenia: dalsze badania wg wskazań klinicznych.Wynik cytologii Obraz cutologiczy w granicach normy Interpretacja wyniku Inne zmiany nienowotworowe Zmiany odczynowe związane z zapaleniem i lub typowa regeneracjaWitam, mam wynik cytologii.. Jakiej grupie odpowiada?. Wykonywałam cytologię ginekologiczną.. Dzień dobry.. Myślałam, że dziś otrzymam odpowiedź, bo lekarz miał dyżur, s tu zero odzewu.. Inne zmiany nienowotworowe.. Bardzo proszę o odpowiedźMiałam robioną cytologię dwa razy w pierwszej wyszło stany zapalne ASUS .w drugiej cytologia odczynowe zapalenie związane z zapaleniem oraz zmiany lsil w tym HPV dysplazja małego stopnia CIN 1 .koloposkoia- nabłonka płaskiego wtórny, przyzierny, strefa przekształceń niewidoczna, rysunek naczyniowy prawidłowy.proba octowa- zbielenie nabłonka płaskiego na wardze przedniej i tylnej .Wynik: INNE ZMIANY NIENOWOTWOROWE (ODCZYNOWE I NAPRAWCZE): ZMIANY ODCZYNOWE ZWIĄZANE Z ZAPALENIEM (ŁĄCZNIE Z TYPOWĄ REGENERACJĄ)..

Piotr WajdaCo znaczą zmiany odczynowe związane z zapaleniem i/lub typową regeneracją?

Wcześniej moja lekarka przepisywała mi jakieś globulki dopochwowe.. To już trzeci raz jest taka sytuacja sytuacja.. Wykonany rozmaz jest odpowiedni do oceny.. Jarosław Maj Zmiany komórkowe związane z zapaleniem łącznie z typowymi zmianami reparacyjnymi - odpowiada Lek.. Jarosław Maj Co może oznaczać wynik cytologii u 32-latki?. Komórki nabłonka płaskiego: LSIL - zmiany śródnabłonkowe stopnia niskiego obejmujące koilocytozę .Co oznacza w wyniku badań cytologicznych: - wynik badania - UJEMNY.. Zaznaczę tylko ze mam endometriozę 4 stopnia, w marcu miałam łyżeczkowanie, gdzie po 24 h od zabiegu dostałam ostrego stanu zapalnego.miałam ropnie na jajowodach, gdzie przeprowadzono laparoskopię ale usunięto tylko 1 ropień, do reszty ponoć nie .Wynik cytologii Czynniki infekcyjne (mikroorganizmy) :-zmiany flory bakteryjnej inne zmiany nie nowotworowe odczynowe i naprawcze , zmiany odczynowe związane z zapaleniem łącznie z typową regeneracją Uwagi : metaplazja , erytrocyty , ziamiaki cyt II wg Pap.. Zmiany odczynowe związane z zapaleniem i/lub typową regeneracją.Nie stwierdzono zmian śródnabłonkowych i procesu złośliwego C) Interpretacja/wynik (opis) Zmiany nienowotworowe Inne zmiany nienowotworowe (odczynowe i naprawcze) zmiany odczynowe związane z: zapaleniem (łącznie z typową regeneracją) Rozpoznanie wg Papanicolau PAP II[/I]Właśnie odebrałam cytologię i znowu jest Zmiany odczynowe związane z: zapaleniem (łącznie z typową regeneracją) Zalecenia: dalsze badania wg wskazań klinicznych..

2.Zmiany odczynowe związane z zapaleniem w cytologii - odpowiada Lek.

Zmiany odczynowe związane z zapaleniem, łącznie z typową regeneracją w cytologii Mam wynik cytologii do tej pory były grupy, które coś mi mówiły, nie wiem jakiej grupy dotyczy następujący opis:nie stwierdzono zmian śródnabłonkowych i procesu złośliwego.Zmiany odczynowe związane z zapaleniem, łącznie z z typową regeneracją - odpowiada Lek.. Teraz jest opis: "znaczna cytoliza lub autoliza", "nie stwierdzono zmian śródnabłonkowych i procesu złośliwego", "zmiany odczynowe związane z zapaleniem (łącznie z typową regeneracją".Odebrałam niedawno wyniki badań cytologii: 1. inne zmiany nienowotworowe: odczynowe zmiany komórkowe związane z zapaleniem (łącznie z typowymi zmianami reparacyjnymi) 2. atypowe komórki nabłonka wielowarstwowego płaskiego (ASC), których charakter ciężko jednoznacznie ustalić (ASC-US) Pani ginekolog…Proszę o interpretację wyników cytologii.. Wczoraj odebrałam swój wynik cytologi -.. Pacjentka 26 lat, bez przeszłości ginekologicznej i położniczej, regularnie miesiączkująca, aktywna seksualnie, aktualnie bez objawów: PAP II, B: rozmaz odpowiedni do oceny warunkowo - niezbyt czytelny z powodu licznych komórek zapalnych, nie stwierdzono zmian śródnabłonkowych i procesu złośliwego, zmiany odczynowe związane z zapaleniem (łącznie z .Otrzymałam wynik cytologii..

Inne zmiany nienowotworowe (odczynowe i naprawcze): zmiany odczynowe związane z zapaleniem (łącznie z typową regeneracją).

Ocena techniczna rozmazu:odpowiedni do oceny ocena ogólna rozmazu:nie stwierdzono zmian śródnabłonkowych i procesu złośliwego zmiany odczynowe związane z : zapaleniem(łącznie z typową regeneracją) zalecenia: dalsze badania według wskazań klinicznychWynik cytologii 4 odpowiedzi Witam.. Nieprawidłowe komórki nabłonka płaskiego (ASC) nieokreślonego znaczenia (ASC-US).Atrofia i atrofia z zapaleniem w cytologii ginekologicznej.. Właśnie odebrałam cytologię i znowu jest.. Czy trzeba go powtórzyć?. Mój lekarz mówi że nie ma nic niepokojącego, ale jak czytam wynik to wychodzi ze wszystko jest nie tak.. Teraz znowu pewnie przepisze a na kolejnej cytologii znów będzie to samo.Inne zmiany nienowotworowe (odczynowe i naprawcze): zmiany odczynowe związane z zapaleniem (łącznie z typową regeneracją) Zalecenie: powtórzenie badania cytologicznego po leczeniu p/zapalnym.. 4 stycznia 2011 20:27 | ID: 369100.. A.Ocena techniczna-rozkaz nadaje się do oceny B.Ocena ogolna- nie stwierdzono zmian śródnabłonkowych i procesu złośliwego C.Interpretacja- zmiany odczynowe związane z zapaleniem ( łącznie z .Witam, otrzymałam wyniki cytologii: - obraz cytologii nieprawidłowy - nieprawidłowe komórki nabłonkowe o nieokreślonym znaczeniu ASC-US - zmiany odczynowe związane z zapaleniem i/lub typową regeneracją Mam 26 lat, badam się regularnie, USG ani bad.ginekologiczne.Właśnie odebrałam cytologię i znowu jest Zmiany odczynowe związane z: zapaleniem (łącznie z typową regeneracją) Zalecenia: dalsze badania wg wskazań klinicznych.. Stwierdzono obecność nieprawidłowych komórek nabłonkowych.. Nie stwierdzono zmian śródnabłonkowych i procesu złośliwego.. "Typowa regeneracja" w tym przypadku to co oznacza?Witam Panie Doktorze Odebrałam wynik cytologii i nie umiem go odczytać, czy ten wynik jest dobry?. Czy "zmiany odczynowe związane z zapaleniem" to po prostu zmiana pH na bardziej zasadowe w pochwie?. Aleksandra Witkowska Zmiany odczynowe związane z: zapaleniem i/lub regeneracją - odpowiada Lek.. 16 kwietnia na wizycie kontrolnej pobrano mi wycinki (bez badania kolposkopowego).Dzień dobry W maju robiłam cytologie .. Atrofia to zmiany zanikowe nabłonka szyjki macicy i pochwy spowodowane obniżonym poziomem estrogenów u kobiet w wieku menopauzalnym, dlatego też w rozmazach atroficznych dominują komórki warstwy przypodstawnej i podstawnej.. W poprzednim roku miałam grupę I wg starego systemu.. Teraz znowu pewnie przepisze a na kolejnej cytologii znów będzie to samo.Witam Dostałam dziś wynik cytologii wg Bethesda.. To już trzeci raz jest taka sytuacja sytuacja..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt