Skracanie i rozszerzanie ułamków klasa 4

Pobierz

ulamkow to mnozenie, a skracanie (redukowanie) ulamkow to dzielenie licznika i mianownika ulamka przez taka sama liczbe rozna od zera.Z tej wideolekcji dowiesz się: - jak w praktyczny sposób rozszerzać ułamki, - jak znaleźć ułamek równoważny o określonym liczniku lub mianowniku.Bardziej w. Edytuj elementy.. Wymagane logowanie .. Udostępnij Udostępnij wg Marzenawoj.. Po skróceniu ułamek dwanaście osiemnastych równa się sześć dziewiątych.Ułamki zwykłe 25 V Ułamki zwykłe Skracanie i rozszerzanie ułamków - karta pracy V.3.1 Wykonaj polecenia.. Poprowadzi ją nauczycielka M.Więcej prezentacji i quizów na: że wiesz już, o co w tym chodzi?. 14\frac{1}{4}41 rozszerzone prze 5 to Konspekt lekcji matematyki w 4 klasie szkoły podstawowej.. Na przykład: R1PtrTvnIpCPL 1.. Teraz przypominamy najważniejsze umiejętności.. Wymagane logowanie .4 21 8 42 7 21 7 49 5 11 6 15 3 27 49 56 3 24 9 39 3 13 9 24 Domino matematyczne Liczba graczy: pojedynczy gracze lub dwuosobowe zespoły.. Edytuj elementy.. Poznasz również zasady skracania i rozszerzania ułamków zwykłych, a także dowiesz się, czym są ułamki nieskracalne.. Rekwizyty: elementy układanki (trójkąty prostokątne .. Skracanie i rozszerzanie ułamków klasa 4.. OBEJRZYJ FILMY.rozszerzamy i skracamy ułamki, by złamać szyfr, hasła: audiodeskrypcja oraz alfabet Braille'a.. Zapisuj przekształcenia..

Skracanie i rozszerzanie ułamków.

Polub.. Osadź.. Ćwiczenie nr 3 do artykułu "Ciekawe, dlaczego czasami mamy gęsią skórkę".3.. Rozumie pojęcia: licznik, mianownik, kreska ułamkowa.. Skracanie i rozszerzanie ułamków , V. Ułamki zwykłe , Klasa 4 , Matematyka z kluczem , Matematyka , Reforma 2017 Szkoła podstawowa klasy 4,8 , Zasoby , strona .Z tej wideolekcji dowiesz się: - Co to znaczy skrócić ułamek, - w jaki sposób skracamy ułamki, - czy ułamki po skróceniu oznaczają tyle samo?Bardziej wypa.Praktyczne zadania z rozszerzania i skracania.. Rozwiąż quiz na eduelo.pl i zbierz jak najwięcej punktów!Pun.Skracanie ułamków polega na dzieleniu licznika i mianownika przez tę samą liczbę różną od zera.. Osadź.. Animacja.. Jeśli poprawnie wykonasz trzy kolejne przykłady z jednego poziomu, możesz przejść na następny poziom.. Udostępnij Udostępnij wg Agnieszkagnutek2.. Puzzle matematyczne dla kl. 4 - Skracanie ułamków zwykłych.. Więcej.. Polub.. Zadania lekcji: Poznanie umiejętności skracania i rozszerzania ułamków.. Skracanie i rozszerzanie ułamków.. Ta playlista dotyczy skracania i rozszerzania ułamków zwykłych.. Klasa 5 Matematyka.. Dowiesz się z niej, co to są ułamki równoważne, jak powstają i czy oznaczają tyle samo.. Filmy - równość ułamków (krojenie pizzy), rozszerzanie i skracanie ułamków (dzielenie kostki na części), sposób rozszerzania ułamków, sposób skracania ułamków.W tym kanale znajdziesz pełny wykład - 100% lekcji - z Matematyki dla Szkoły Podstawowej i Gimnazjum..

Rozszerzanie ułamków.

Lekcja live z matematyki o 12:45 transmitowana na żywo dla uczniów klasy 4 szkoły podstawowej.. Skraca ułamki mając daną liczbę przez która trzeba podzielić licznik i mianownik.Skracanie i rozszerzanie ułamków klasa 4 strona 108 Natychmiastowa odpowiedź na Twoje pytanie.Rozszerzanie i skracanie ułamków zwykłych.. Matematyka kl. 4 - Od kropki do kropki.. ulamkow, ulamki w zadaniach.. Klasa 4 Matematyka.. a) 2 5 przez 2 b) 5 7 przez 4 c) 7 9 przez 3 d) 4 .Czym jest skracanie ułamka?Czym jest rozszerzanie ułamka?Jak skrócić i jak rozszerzyć ułamek?Materiał zawiera 2 ilustracje (fotografie, obrazy, rysunki), 4 filmy, 12 ćwiczeń, w tym 2 interaktywne.. Powodzenia:) Tomasz D. Gwiazda5/20 - 1/4, 3/9 - 1/3, 4/24 - 1/6, 3/21 - 1/7, 5/25 - 1/5, 6/12 - 1/2, Skracanie i rozszerzanie ułamków zwykłych.. Przykład: ułamek dwanaście osiemnastych.. Rozwiązywania zadań o skracaniu i rozszerzaniu ułamków uczyliśmy się w klasie czwartej.. Ta tablica wynikow zostala wylaczona, poniewaz Twoje opcje roznia sie od opcji wlasciciela zasobu.Rozszerzanie.. Dzielimy licznik i mianownik tego ułamka przez 2. skróć ułamki i ułóż je w kolejności rosnącej..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt