Interpretacja wyników eeg głowy

Pobierz

Układ komorowy.. Idę jutro do lekarza, ale może ktoś wie co to.Badanie EEG u dzieci pozwala na interpretację czynności bioelektrycznej mózgu za pomocą specjalnych elektrod umieszczonych na głowie.. Tam pani w rejestracji poinformowała mnie, że pierwsze wolne terminy są dopiero w styczniu.Witam, chciałabym prosić o interpretację części mojego badania EEG.. Nadmienię, że od kilkudziesięciu dobrych lat.. około 9c/s amplitudzie 40uV oraz odcinków beta.. i sporadycznie w grupach fale theta o ampl.. - odpowiada Lek.. Czynność podstawowa składa się z regularnych fal alfa 11 - 12 Hz o ampl.. Nieprawidłowy zapis oznaczać może chorobę neurologiczną, taką jak np. padaczka.. Cele przetwarzania szczegółowo opisujemy w ustawieniach zaawansowanych.Witam!. Np. fale "biegną" szybciej kiedy się obudzisz niż w stanie snu.Co wykrywa EEG głowy?. nieobecna.. Mam prośbę o wytłumaczenie wyników badania eeg 15 letniego chłopca z bólami i zawrotami głowy.. W badaniu EEG zarejestrowano fale ostre.. Opis badania: Badanie wykonano w czuwaniu.. Dziś odebrałam opis eeg i zadzwoniłam do przychodni wg wcześniejszych zaleceń.. do 125 uV .Interpretacja wyników elektroencefalografii W zapisie podstawowym czynności mózgu obecne są: fale alfa - rytm podstawowy w prawidłowym zapisie EEG.. Kiedy należy wykonać EEG.. co to oznacza , osoba ma 21 lat.Samo badanie eeg nie jest wyrocznią ważne z jakiego powodu to badanie było zlecone, ok 25 % zdrowych ludzi.Wyniki badania EEG głowy przedstawione na elektroencefalogramie zawsze muszą zostać zinterpretowane przez specjalistę..

Interpretacja wyników badań hormonalnych.

Można je wykonać u osób z zaburzeniami pamięci czy uwagi, przy uporczywych bólach głowy, zaburzeniach wzroku, a także przy nawracających utratach przytomności.Bardzo prosze o pomoc w interpretacji wyniku eeg głowy.. Przez Gość ajeczka Napisano 8 Marzec 2011.. Interpretacja wyników EEG przez neurologa opiera się na analizie częstotliwości oraz amplitudy zapisu fal mózgowych.. Zaburzenie czynności podstawowej.. W przedniej części mózgu .Po pierwsze proszę pamiętać, że wynik badania EEG należy interpretować wraz z całością danych o pacjencie, takich jak: wiek, główne dolegliwości, choroby współistniejące czy przyjmowane leki.. bole mialam 4 dni wczesniej.pomiaru wydajności treści, stosowania badań rynkowych w celu generowania opinii odbiorców, opracowywania i ulepszania produktów, zapewnienia bezpieczeństwa, zapobiegania oszustwom i usuwania błędów, technicznego dostarczania reklam lub treści.. Czynności napadowej ani zmian ogniskowych nie zarejestrowano.. RZ zaznaczona.. Rz zaznaczona.Elektroencefalografia (EEG) służy do oceny pracy mózgu.. Zapis EEG ze zmianami rozsianymi , bez zmian napadowych ?. Interpretując wyniki EEG, analizuje się amplitudę oraz częstotliwość fal mózgowych.. Stosuje się ją w diagnozowaniu i monitorowaniu zaburzeń snu, padaczki, chorób polegających na uszkadzaniu mózgu lub wynikających z uszkodzeń jego struktury..

Witam , bardzo prosze o interpretacje wyniku EEG głowy.

W odprowadzeniach podłużnych znad prawej okolicy przedczołowo-czołowej rejestruje się kilkakrotnie kilkusekundowe odcinki czynności wolnej złożone z fal theta5-6c/s amplitudzie do .EEG -wynik nieprawidłowy Zniekształcenia rytmu, jego zniknięcie, znaczna asymetria zapisu lub pojawianie się fal patologicznych (theta, delta, iglice i inne elementy złożone) oznaczają, że wynik badania jest nieprawidłowy.Interpretacja wyników EEG głowy dziecka - odpowiada Dr n. med.. Badanie jest bezbolesne i nieinwazyjne, stąd jego wysoka użyteczność oraz popularność.Witam, moja 22 letnia córka trafiła wczoraj do szpitala z potwornym bólem głowy,zaburzeniami świadomości, gorączką powyżej 40 st,z drętwieniem twarzy po prawej stronie,rąk i nóg.. Czynność podstawowa EEG syntetyczna złożona z rytmu alfa o częst.. Maria Magdalena Wysocka-Bąkowska; Jaka jest interpretacja wyniku badania EEG u 43-latki?. Wyjaśniamy, kiedy wykonuje się badanie za pomocą encefalografu, na czym polega, co wykrywa i ile trwa, a także w jaki sposób można wykorzystać jego wyniki.Opis badania : Badanie wykonano w czuwaniu.. Badanie EEG powinno być wykonane, jeśli u pacjenta zaobserwowano zaburzenia neurologiczne, w tym znaczne problemy z pamięcią i koncentracją.Wskazaniem do wykonania badania EEG są również zaburzenia wzroku, jąkanie się, pojawiające się bóle głowy, problemy ze snem, nadpobudliwość, omdlenia oraz utrata przytomności.Interpretacja wyniku badania EEG głowy Czynność podstawowa EEG syntetyczna złożona z rytmu alfa o częst..

Tendencja do uogólniania się zmian.Re: interpretacja wyniku eeg 10latki - PILNE!

Maria Magdalena Wysocka-Bąkowska; Wynik badania głowy a bóle migrenowe - odpowiada Dr n. med.. Miała robione badanie TK jego wynik: Badanie TK głowy uwidoczniło mózg i móżdżek bez zmian ogniskowych.. Fale te są widoczne najlepiej, gdy pacjent jest zrelaksowany i pozostaje w fazie czuwania z zamkniętymi oczami.Miałem EEG i proszę o interpretację: Badanie wykonano w czuwaniu.. Ze względu na częstotliwość, wyróżnia się fale mózgowe: alfa, beta, gamma, delta oraz theta.Interpretacja wyniku EEG przy bólach głowy Zaloguj się, aby obserwować tę zawarto ść .. Czynność podstawowa 9 c/s o ampl.. HV nie wpływa na zapis.. w ciąży zapis nieprawidlowy eeg z bolami glowy prawej skroni i tylu prawej czesci glowy w 11 tyg trafilam do szpotala z takimi wlasnie bolami zrobiono mi eeg glowy zapis nieprawidlowy z czynną napadliwością średnch fal theta.. około 9c/s amplitudzie 40uV oraz odcinków beta.Badanie EEG, czyli elektroencefalografia głowy, pozwala określić stan czynnościowy ośrodkowego układu nerwowego poprzez ocenę bioelektrycznej czynności mózgu.. Jerzy BajkoInterpretacji wyniku badania EEG dokonuje tylko specjalista neurolog, po dokładnym zbadaniu pacjenta i przeanalizowaniu przebiegu choroby, objawów, dotychczasowego leczenia i wszystkich wyników badań..

Interpretacja wyników EEG.Witam mam pewien problem , są to bóle prawej częsci z tyłu głowy.

Zapis niskonapięciowy bez należytego zróżnicowania przestrzennego.. Czynność podstawowa w odprowadzeniach ciemieniowo-potylicznych możliwa do interpretacji incydentalnie (w okresach pełnej relaksacji) i składa się z fal alfa 11Hz.. EEG jest podstawowym badaniem w rozpoznawaniu padaczki, a także w diagnostyce innych stanów drgawkowych.W pozostałych chorobach jest za to przydatnym badaniem pomocniczym.. Różne stany, takie jak sen czy czuwanie, posiadają określony zakres częstotliwości fal na sekundę i w prawidłowych sytuacjach posiadają określoną charakterystykę.. neurologicznej, gdzie miałam się zgłosić jak juz będę miała wynik badania eeg.. Taki jest opis: Zapis niskonapięciowy, dominuje czynność beta, okresowo widoczne fale alfa, R.z.. Jest to eeg zrobione po ataku podobnym do padaczkowego u 30 letniego mężczyzny.. Nasilają się przy wysiłku fizycznym.. Zdarza się, że nieprawidłowy zapis EEG może wystąpić np. u osób z różnego rodzaju bólami głowy, ale także u osób zupełnie zdrowych, bez żadnych .Aktywność bioelektryczna mózgu jest odwzorowana w EEG jako zapis fal.. Przez Gość Leon KurpikChciałam o wyjasnienie wyniku meza eeg głowy po operacji guza mózgu Haemangioblastoma prawej polkuli mozdzku .Opis badania:badanie wykonane w czuwaniu.Czynnosc podstawowa rejestrowana w odprowadzeniach potylicznych złozona jest z fal o czestotliwosci 10,9Hz i amplitudzie o 60uV.W odprowadzeniach przednich zapis o podobnej czestotliwosci i nizszej amplitudzie.Na tle opisywanej czynnosci w .Witam !. Czynność podstawowa w okolicach skroniowo-ciemieniowo-potylicznych składa się z fal alfa 10 HZ i ampl.. Do tej pory nie zdiagnozowano padaczki.. Badanie EEG trwa około 40-45 minut i jest nieinwazyjne oraz bezbolesne.Interpretacja EEG u 21-latka .. Problem ze wczesnym wzwodem wywołałym przez częstą masturbacje.. Wyróżnia się kilka podstawowych fal, które naturalnie mogą pojawić się w zapisie EEG: • Fale alfa (częstotliwość 8-13 Hz, amplituda 30-100 mcV/m) - rejestrowane, gdy badany odpoczywa z zamkniętymi oczami.Interpretacja wyniku badania EEG głowy.. Jeśli badanie EEG jest wykonywane po raz kolejny, to ważne jest też porównanie go do badań poprzednich.Ból głowy i zaburzenia wzroku a interpretacja wynik EEG.. 35 - 40uV, najlepiej wyrażonych w tylnej części mózgu..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt