Środowisko przyrodnicze afryki klasa 8 notatka

Pobierz

8 klasa, Afryka, Regionalna .Geografia | Klasa 8 3 Temat lekcji Ocena dopuszczająca Ocena dostateczna Ocena dobra Ocena bardzo dobra Ocenacelująca Uczeń potrafi: 9.. Linia brzegowa słabo urozmaicona (mało wysp, półwyspów i zatok) Najwyższy szczyt Kibo (masyw Kilimandżaro)Środowisko przyrodnicze Arktyki i Antarktyki GEOGRAFIA -KLASA 8.. Ukształtowania powierzchni:Uzupełnij ćwiczenia 1-8 w zeszycie ćwiczeń na stronach 28-31 Jako utrwalenie rozwiąż do piątku (06.11) quiz (2 części)- na Eduelo z geografii dla klasy VIII w rozdziale Afryka- Środowisko przyrodnicze Afryki (Quiz będzie oceniony).. Kształt Ziemi; Współrzędne geograficzne; Rozciągłość południkowa i równoleżnikowa; Wszechświat i Układ Słoneczny; Ruch obrotowy Ziemi; Ruch obiegowy Ziemi; Środowisko przyrodnicze kuli ziemskiej.. Ameryka Północna i Ameryka Południowa to dwa kontynenty leżące na półkuli zachodniej, uznawane są za jeden region geograficzny i nazwane - Ameryka.. Przez Afrykę przechodzi południk 0st i równik.. Zachodnie wybrzeża Afryki oblewają wody Oceanu Atlantyckiego, wschodnie Oceanu Indyjskiego.. Od momentu powstania Ziemia znajduje się ciągle pod wpływem procesów kosmicznych, globalnych, regionalnych i miejscowych.Strefy klimatyczne, roślinne, glebowe.Rozmieszczenie rzek w Afryce.Zapraszam na pierwszy z dwóch filmów dotyczących Środowiska przyrodniczego Afryki..

Środowisko przyrodnicze i ludność Europy Ruletka.

Strefowość klimatyczno - roślinno - glebowa w Afryce .. Zachodnie wybrzeża Afrykioblewają wody Oceanu Atlantyckiego, zaś wschodnie otacza Morze Czerwone o Ocean Indyjski.Afryka - środowisko przyrodnicze i rolnictwo Otwórz pudełko.. Dziękuję i pozdrawiam.. (notatka w zeszycie)Świat jest piękny!. Agnieszka Sosnowska.. Średnia wysokość Afryki wynosi 657 m n.p.m. Na północ od Afryki znajduje się Morze Śródziemne (część Oceanu Atlantyckiego), a za nim Europa.. Opisać położenie Kanady na mapie świata.. Geografia świata Środowisko przyrodnicze, Encyklopedia PWN, Wydawnictwo NaukoweAfryka - drugi największy na Ziemi kontynent, ląd pustyń i puszczy nazywany także "czarnym lądem".Najbiedniejszy kontynent na świecie o niezliczonych problemach społeczno-gospodarczych i zaskakująco pięknej przyrodzie.. Zapisz proszę temat lekcji w zeszycie: Temat lekcji: Środowisko przyrodnicze Afryki.. Kontynent wyżynny, ze wszystkich stron oblewany wodą.. Procesy wewnętrzne (endogeniczne) Dzieje geologiczneAZJA - środowisko przyrodnicze; Azja położona jest w przeważającej większości na północnej i wschodniej półkuli, ale ze względu na swoje olbrzymie rozmiary, jako największego kontynentu na Ziemi, skrajnymi wyspami sięga wszystkich półkul (obszar 44,5 mln km 2, co stanowi ok. 30% wszystkich lądów);; Ma dużą rozciągłość równoleżnikową i południkową .16.03.2020 (KLASA 8 B) Temat: Środowisko przyrodnicze Afryki ..

Temat: Środowisko przyrodnicze Afryki.

Linia brzegowa Afryki jest słabo rozczłonkowana.. Pomiędzy wyżynami - kotliny.. Arktyka to obszary wokół bieguna północnego.. Afryka jest drugim po Azji, pod względem powirzchni, kontynentem i zajmuje około 1/5 powierzchni lądów na Ziemi.. • opisać charakterystyczne elementy środowiska przyrodniczego Afryki.Afryka - środowisko.. Zmiany w środowisku .. surowców mineralnych I zanieczyszczenie środowiska), Notatka do zeszytu: 1.. Zapoznasz się z warunkami klimatycznymi panującymi w Afryce i dowiesz się jak strategiczne .Temat: Środowisko przyrodnicze Australii i Oceanii.. Klasa 6.Warunki naturalne Azji.. Jej powierzchnia wynosi 30,3 mln km Indeks górny 2 2.Zwartą bryłę lądu przecina równik i można mówić o prawie symetrycznym położeniu kontynentu względem niego.. Na północ od Afryki znajduje się Morze Śródziemne (częśćUkształtowanie powierzchni Afryki Afryka leży na wszystkich 4 półkulach: północnej i południowej, wschodniej i zachodniej.. 29 lipca 2018 Napisał Bartłomiej K. Republika Południowej Afryki, Nigeria i Egipt to trzy dynamicznie rozwijające się gospodarki Afryki, z których każda cechuje się innymi podstawami rozwoju - górnictwo w RPA, przemysł naftowy w Nigerii i turystyka w Egipcie.. Oblewają ją wody 2 Oceanów: Indyjskiego na wschodzie i Atlantyckiego na zachodzie..

Kanada - środowisko przyrodnicze a rozwój rolnictwa.

(notatka w zeszycie) Rzeki i jeziora w Afryce.. 2.Australia to najmniejszy i najsłabiej zaludniony kontynent na Ziemi.. Najniższy punkt Afryki znajduje się w depresji nad Jez. Asal (153 m p.p.m.. Notatka: 1.Powierzchnia:-Australii - 7,7 mln km kwadratowych-Australii z Oceanią - 8,5 mln km kwadratowych.. NOTATKA DO ZESZYTU Temat lekcji: Środowisko przyrodnicze Afryki.. Temat 20.. Lądy i oceany na Ziemi; Budowa wnętrza Ziemi.. Nazwać strefy klimatyczne, w których jest położona oraz podać czynniki, które kształtują ten klimat.. 1.Afryka to drugi pod względem wielkości kontynent na Ziemi (30,3 mln2), który leży na wszystkich półkulach.. Tym razem skupimy się na rzeźbie terenu Afryki oraz na najważniejszych obi.Rzeźba Afryki.. Afryka na mapie • wymienić charakterystyczne elementy środowiska przyrodniczego Afryki.. Drugi kontynent pod względem wielkości.. 4.NOTATKA: ŚRODOWISKO PRZYRODNICZE AFRYKI.. Prześlij zdjęcia ćwiczeń 1-2 a ze str. 28 do 06.11.20 na e-mail- 8.. Powierzchnia Afryki: 30,3 mln km2.. 09.12.2020 r. Drogi Uczniu!. (przeczytać) Wielkie rowy afrykańskie.. wg Szymongaweda92.. W Afryce przeważają rozległe wyżyny .MATERIAŁY I POMOCE EDUKACYJNE DO TEMATU - ŚRODOWISKO PRZYRODNICZE AFRYKI Planeta Nowa 8, Podręcznik do geografii dla klasy ósmej szkoły podstawowej, Tomasz Rachwał, Dawid Szczypiński, Nowa Era, Warszawa 2018..

Afryka - środowisko przyrodnicze.

(notatka w zeszycie) Czynniki wpływające na klimat Afryki.. Cyrkulacja powietrza w Afryce.Pasaty.LEKCJA-ROLNICTWO AFRYKI .. Zapisz notatkę w zeszycie: KLIKNIJ NOTATKA-ROLNICTWO_AFRYKI.pdf .. Afrykę przecina także południk zerowy, a zatem każdy skrajny punkt .Ameryki - Notatki geografia.. 1.Ukształtowanie powierzchni Afryki Afryka leży na wszystkich 4 półkulach: północnej i południowej, wschodniej i zachodniej.. Wyjaśnić, dlaczego na zachodzie Kanady występują wyższe opady niż na wschodnim wybrzeżu.gozych Geografia, Geografia fizyczna, Przyroda geografia, nauka o ziemi, planeta Ziemia, środowisko przyrodnicze kuli ziemskiej Planeta Ziemia.. Facebook; Strona szkoły; Office 365; Bliski Wschód; Środowisko przyrodnicze Afryki1.. Ameryka Północna - powierzchnia 24,2 mln km 2 - położony jest w całości na półkuli północnej; Ameryka Południowa - powierzchnia 17,8 mln km .Klasa 8.. W ramach utrwalenia zagadnień poznanych w czasie lekcji wypełnienie zadań z zeszytu ćwiczeń, str. 28-29, ćw.. Oblewają ją wody 2 Oceanów: Indyjskiego na wschodzie i Atlantyckiego na zachodzie.. .Konspekt lekcji geografii dla uczniów klasy VIII a - 16 kwietnia 2020 r. Przeczytajcie proszę temat w podręczniku s. 100-109 (spokojnie, dużo rysunków).. ), w północno-wschodniej Afryce.Klasa VI.. Leży na wszystkich półkulach.. Jej długość wynosi ok. 30,5 tys. km.. Kształt i ruchy Ziemi.. Godzina po godzinie Na 16 dni.. Przez Afrykę przebiega równik i południk 0°.. Powierzchnia Afryki wynosi 30,3 mln km 2.Zwartą bryłę lądu przecina równiki można mówić o prawie symetrycznym położeniu kontynentu względem niego.8.. Afryka - symetryczne położenie względem równika, ukształtowanie powierzchni .. Uzupełnijcie ćwiczenia s. 46-48 (49) - po przeczytaniu i zrobieniu notatki.. wg Szymongaweda92.. wg Adriannawoz.. Środowisko przyrodnicze kuli ziemskiej ma złożoną strukturę i ulega nieustannym przemianom.. Od Azji oddziela ją Kanał Sueski położony na terenie Egiptu.. Jest położona na wszystkich 4 półkulach.. Kliknij i obejrzyj prezentację: afryka-srodowisko-przyrodnicze.ppt.. Obejmują Ocean Arktyczny, położone na nim wyspy oraz północne krańce Europy, Azji i Ameryki Północnej..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt