Test z odpowiedziami quo vadis

Pobierz

Sienkiewicz w "Quo vadis": a) szczegółowo opisał topografię Imperium Rzymskiego.. Kostaryki.. Odwołaj się do trzech przykładów osiągnięć cywilizacyjnych.. Wybierz właściwą odpowiedź spośród podanych.. Kogo obwiniono o podpalenie Rzymu?Quo Vadis - Quiz - Test.. Quo vadis | Inne lektury • streszczenie • opracowanie • bohaterowie • życie i twórczość autora • test.. "Dokąd idziesz?". Rodzaj literacki lektury to: Epika.. Szkoła Latania.. Odpowiedz poprawna: c) - czytaj wyjasnienie.. I wiek p.n.e. I wiek n. e. II wiek n. e. na przełomie 0 i I wieku.. Zgodnie z zapowiedzią proponuję Wam dzisiaj test ze znajomości lektury.. Co narysowała Ligia na piasku ?. Dzień 6.. Test: Ojciec głównego bohatera - Marka Winicjusza był: a) centurionem b) cezarem c) pretorem d) mężem konsularnym Rozwiązanie.Twoja ostatnia wizyta: śr 21 lip, 2021 06:06: Dzisiaj jest śr 21 lip, 2021 06:06Apartament z tarasem Mrągowo - ulica Piaskowa.. Które z poniższych zdań jest zgodne z fragmentem Quo vadis Henryka Sienkiewicza?. Wpisujcie do testu tylko klasę i numer w dzienniku!. Kto za odpłatą podjął się odszukać Ligie ?. Drukuj test.Jezyk polski, Sprawdziany i testy Quo vadis - test z lektury.Plik test z quo vadis z odpowiedziami.zip na koncie użytkownika martinharvey100 • Data dodania: 18 paź 2015Plik zawiera zadania sprawdzające znajomość zagadnień związanych z "Quo vadis" Henryka Sienkiewicza wraz z poprawnymi odpowiedziami, punktacją i propozycją ocenyPlik zawiera zadania sprawdzające znajomość zagadnień związanych z "Quo vadis" Henryka Sienkiewicza wraz z poprawnymi odpowiedziami, punktacją i propozycją oceny.Sprawdzian z treści lektury "Quo vadis" H. Sienkiewicza..

Co oznacza tytuł, "Quo vadis"?

Rozwiąż test i sprawdź swoją wiedzę.Rozpocznij test.. Obiekt Apartament z tarasem znajduje się w miejscowości Mrągowo i oferuje taras.. Mieszkańcy ratowali swój dobytek i ukrywali go w świątyniach.. "Quo vadis" (lektura obowiązkowa) - test podsumowujący (wersja A), plik: -quo-vadis-lektura-obowiazkowa-test-podsumowujacy-wersja-a.doc (application/msword) NOWE Słowa na start!. Przygotuj się do klasówki i sprawdzianu.Krótki opis.. d) szczegółowo opisał historię Imperium Rzymskiego.. B. Rzym został podpalony przez gromady pasterzy przybyłych z Kampanii.. Gr.1 Imię i nazwisko: 1.W jakich okolicznościach Winicjusz poznał Ligię?. Rozwiązanie.. Liryka.. a) ponieważ chciał zdobyć serce Ligii b) ponieważ chciał zrobić na złość Neronowi c) ponieważ po spotkaniu z św. Piotrem sam chciał się nawrócić d) został zmuszony przez Petroniusza 3) Dlaczego Poppea oskarżyła Ligię o czary?Test Quo vadis, Quo vadis podręcznika Lektury dla Klasa III.. Sprawdźcie się ;) Jest to test składający się z pytań zamkniętych.. Kto jest przyjacielem Marka Wincjusza ?. Kto opiekował się Ligią, gdy poznał ją Wincjusz ?. Kim dla Marka był Petroniusz?. Władca Pierścieni.powiesci.Plik test quo vadis z odpowiedziami.pdf na koncie uzytkownika roy.tan Data dodania: 30 mar 2017..

Sprawdzian z treści lektury "Quo vadis" H. Sienkiewicza.

Dramat.. 4.Test z odpowiedziami Powtórzenie Fiszki Przeglądaj pytania z testu.. "Quo vadis Domine" is.Co robiła Kallina z lektury "Quo vadis" na igrzyskach.. Test formatywny część pierwsza - o świecie przedstawionym w "Quo vadis" - zadania od 1. do 6.. Strona 7 z 28 Zadanie 1.. Sprawdź, czy znasz tę "powieść z czasów Nerona" wystarczająco dobrze, aby odpowiedzieć na te 12 pytań!. Gdzie rozgrywa się akcja powieści?. 1) "Quo vadis" to a) Liryka b) Dramat c) Epika 2) Dlaczego Winicjusz przeszedł na chrześcijaństwo?. (0-1)Henryk Sienkiewicz, "Quo vadis" - test z lektury na poziomie trudnym.. b) panoramicznie przedstawił obyczajowość rzymską.. Czas na odpowiedź: 10 sekund.. 1) Chrześcijanka, patrycjuszka i ukochana Winicjusza to?. Odpowiedz poprawna: b) - czytaj wyjasnienie.Test Twojej wiedzy!. Jakie były ostatnie słowa Ligii do Marka Winicjusza?. Co miało być kulminacyjnym momentem igrzysk?. Kto opiekował się Ligią na dworze Nerona ?. Niedaleko jakiej miejscowości leży Aspinwall.. Test formatywny część druga - przyczynek do charakterystyki Petroniusza.Pytania na sprawdzian z lektury Quo vadis ?. Odległość ważnych miejsc od obiektu: Ratusz w Mrągowie - 1,1 km, Amfiteatr w Mrągowie - 2 km, Mrongoville - .. Do czego służyła lektyka?.

8.Temat: Test ze znajomości lektury - Henryk Sienkiewicz "Quo vadis".

Kogo spotkała Ligia na uczcie u Nerona ?. Rozwiąż test!sprawdzian z lektury quo vadis z odpowiedziami.txt na koncie uzytkownika pttycakes Data dodania: 1 kwi 2016 Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyswietlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.Test sprawdzajacy TwojaSprawdź się w poniższych tematach: Kajko i Kokosz.. Sprawdź, jak dobrze znasz przygody bohaterów nowej lektury szkolnej "Kajko i Kokosz.. Jakiego wyznania jest Ligia ?. P F Zadanie 2.. Szkoła latania"!. Neron, poniewaz chcial dokonczyc swoje piesni.Test poswiecony powiesci H. Sienkiewicza "Quo vadis" sklada sie z dwoch czesci.Test z odpowiedziami Powtorzenie Fiszki Pobierz jako PDF Wyswietl pytaniaTest wiedzy z Quo Vadis" .. Zaznacz poprawna odpowiedz, aby przejsc do nastepnego pytania.. Tylko jedna odpowiedź jest poprawna.. Ludzie mieszkający poza granicami Rzymu .Test formatywny czesc pierwsza - o swiecie przedstawionym w "Quo vadis" - zadania od 1. do 6.. II wiek p.n.e. 2.Plik test quo vadis z odpowiedziami.pdf na koncie użytkownika roy.tan • Data dodania: 30 mar 2017Quo vadis ?. Rozwiąż Test z lektury Quo Vadis Henryka Sienkiewicza.. Quizy » Literatura, Język Polski.. a) Poppea Sabina b) Ligia Kallina c) Akte 2) Wybierz zestaw postaci historycznych: a) Św. Piotr, Eunice, Kryspus b) Św. Paweł, Neron, Akte c) Petroniusz, Neron, Poppea 3) Ochrzcił Chilona, pochodził z Tarsu: a) Św. Paweł b) Św.Z przytoczonego fragmentu Quo vadis wynika, że inspiracją do spalenia Rzymu była dla Nerona rozmowa z Petroniuszem..

Do jakiego rodzaju literackiego należy "Quo vadis" H. Sienkiewicza?

Powieść historyczna z elementami fantastycznymi.Rozwiązanie.. W którym wieku działa się akcja książki?. !Test wiedzy z "Quo Vadis".. Powtórz przed sprawdzianem.Powtórzenie‧RegulaminTest ze znajomości lektury Henryka Sienkiewicza pt. Quo Vadis Zawiera 13 pytań.. P F Sytuacja przedstawiona w przytoczonym fragmencie Quo vadis stanowi moment przełomowy w historii miłości Winicjusza i Ligii.. Test składa się z 28 pytań.. Kto chronił Ligię?.


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt