Napisz opowiadanie o tym co zdarzyło się w chatce jagi

Pobierz

Efekt użycia niezwykłej fujarki.. Bo twierdziła należy jej się.. Efekt użycia niezwykłej fujarki.. W opowiadaniu mogą pojawić się postaci drugoplanowe, opisy, refleksje.. Zwroty a) wstęp: - pewnego dnia.. - zaczęło się to tak.. - tego zdarzenia nigdy nie zapomnę.Zadanie: wymyśl co mogło się zdarzyć gdy dziewczynka dotarłą Rozwiązanie:mogę ci jedynie podpowiedzieć na początku ułóż historyjkę jak ta dziewczynka się tam znalazła np razem z rodzicami wyjechała na biwak, kęping itp jej rodzice poszli na spacer a ta dziewczynka poszła ich szukać poszła w góry i spotkała jakiegoś tam człowieka sam a wymyśl i napisz dilog pomiędzy .Może się w nim znaleźć fikcja literacka, ale nie może ona całkowicie wypaczać sensu pierwowzoru.. irytacja radość zniechęcenie smutek rozbawienie oburzenie Jaga Łamignat uczucie przyczyna uczucie przyczyna Napisz w zeszycie opowiadanie o tym, co zdarzyło się w chatce Jagi i Łamignata.. Próby podniesienia męża na duchu.. Wyróżniamy kilka rodzajów opowiadania.. Pomysł Jagi.. Z braku towarzystwa.. Przykłady tematów:Uporządkuj punkty tak, aby powstał plan wydarzeń zgodny z tym, co zdarzyło się w chatce Jagi i Łamignata.. Spokojne życie w chatce.. Nikt odwiedzić jej nie miał odwagi.. Zasady a) Narracja w tym samym czasie w całym opowiadaniu b) Wzbogacenie o inne formy wypowiedzi, elementy opisu, charakterystyki c) Występowanie dialogów 3..

Napisz opowiadanie o tym, co zdarzyło się w chatce Jagi i Łamignata.

Szczęścia szczypta choć mała.. Wykorzystaj materiał z wcześniejszych ćwiczeń.. smutek uczucie rozbawienie oburzenie irytacja uczucie radoéé zniechçcenie na a Lamignat rz cz Jaga rz c 7.. Wykonaj w zeszycie podane niżej zadania: I. Uporządkuj punkty tak, aby powstał plan wydarzeń zgodny z tym, co zdarzyło się w chatce Jagi i Łamignata.. Pomysł Jagi.. Zmartwienie Łamignata.. Efekt użycia niezwykłej fujarki .2.. WykorzystajUporządkuj punkty tak, aby powstał plan wydarzeń zgodny z tym, co zdarzyło się w chatce Jagi i Łamignata.. Zmartwienie Łamignata.. Swoją pracę napisz w Wordzie i wyślij na adres: Opisz dokładnie swoją pracę.. TEMAT NA DWIE GODZINY LEKCYJNE.PO WYKONANIU ĆWICZEŃ ROBICIE ZDJĘCIE I WYSYŁACIE DO MNIE .OPOWIADANIE NALEŻY NAPISAĆ NA PIĄTEK 27 MARCA.ZDJĘCIE BĄDŹ PRACĘ PRZESYŁACIE DO MNIE.Baba Jaga.. Zastanów się, co mógł czuć każdy z bohaterów, i przyporządkuj mu odpowiednie uczucie.. Pomysł Jagi.. irytacja radość zniechęcenie smutek rozbawienie oburzenie Jaga Łamignat uczucie przyczyna uczucie przyczyna 7..

Napisz opowiadanie o tym, co zdarzył się w chatce Jagi i Łamignata.

okolica - lasy obfitujące w zwierzynę, w pobliżu jezioro i chata czarownicy Jagi oraz Łamignata, nieco dalej warownia Zbójcerzy.Uporządkuj punkty tak, aby powstał plan wydarzeń zgodny z tym, co zdarzyło się w chatce Jagi i …6.. Opowiadanie to krótki utwór narracyjny pisany prozą o prostej, najczęściej jednowątkowej fabule.. Czasami jestem Synem Marnotrawnym - opowiadanie.. Spokojne życie w chatce.. Do królewicza.Zaloguj się Zarejestruj się Opublikowano 13.05.2018 na ten temat Polski from Guest Napisz w zeszycie opowiadanie o tym, co zdarzyło się w chatce Jagi i Łamignata.Wykorzystaj materiał z wcześniejszych ćwiczeń.Zaloguj się Zarejestruj się Opublikowano 13.05.2018 na ten temat Polski from Guest Co zdarzyło się w chatce Jagi i łamignata Kajko i kokosz szkoła latania ( Opowiadanie)Napisz w zeszycie opowiadanie o tym, co zdarzyło się w chatce Jagi i Łamignata..

Napisz w zeszycie opowiadanie o tym, co zdarzylo sie w chatce Jagi i Lamignata.

co zaszło pewnego dnia w chatce Jagi i Łamignata.. prosze niech ktoś mi pomoże napisze lub da mi wskazówki.. pkt.. z góry dzięki wrazie czego to na podstawie balladyny juliusza słowackiego Ostatnia data uzupełnienia pytania: 2011-12-03 .6.. Często się po lesie błąkała.. 3.Co to jest opowiadanie?. Napisz w zeszycie opowiadanie o tym, co zdarzyło się w chatce Jagi i Łamignata .opowiadania o tym, co przydarzyło się bohaterom komiksowej historyjki.. Typy opowiadań Opowiadanie twórcze Wymyślasz historię i ją spisujesz.Zadanie: napisz opowiadanie twurcze strona a4 na temat ,,nic Rozwiązanie:quot nic dwa razy się nie zdarza quot było to zimowego dnia, w samo południe zapadł mrok, latarnie oświecały park położony w centrum miasta martyna szła krętymi uliczkami chciała uciec od problemów, gdyż jej rodzice ciągle się kłócili miała tego dosyć pogrążona w myślach usiadła na drewnianej .. Zastanów się, co mógł czuć każdy z bohaterów, i przyporządkuj mu odpowiednie uczucie.. Prościej mówiąc, narrator opowiada o jakimś zdarzeniu.. Pośród lasu ciemnego jak piekło.. Tabelkę przerysuj do zeszytu.. Wyjašnij, co bylo przyczynq takich emocji.. Uporządkowane zapisz w zeszycie.. Wykorzystaj materiał z ćwiczeń.. Mimo pozornej swobody wymaga dokładnego zaplanowania tego, co chce się w nim przekazać, i umiejętności koncentrowania się nie tylko na treści, ale także na tym, by pisać składnie, logicznie, ładnym, poprawnym językiem i ciekawie dla odbiorcy.Napisz co działo się wcześniej i póżniej: Dzisiaj rano póżniej wstałam i spóżniłam się na pierwszą lekcję..

napisz opowiadanie z elementami opisu postaci o tym co zdarzyło się w chacie wdowy.

Zastanów się, co mógł czuć każdy z bohaterów, i przyporządkuj mu odpowiednie uczucie.. Do innych ważnych bohaterów komiksu należą: żona Mirmiła, Lubawa .1.Otwórz komiks na stronie 3 i przeczytaj, co zaszło pewnego dnia w chatce Jagi i Łamignata.. Napisz w zeszycie opowiadanie o tym, co zdarzyło się w chatce .Budowa opowiadania a) wstęp b) rozwinięcie c) zakończenie 2. irytacja radość zniechęcenie smutek rozbawienie oburzenie Jaga Łamignat uczucie przyczyna uczucie przyczyna 7.. W temacie wiadomości podaj: imię ,nazwisko i klasę!. Czasami jesteśmy normalnymi ludźmi, a kiedy indziej udajemy kogoś, lecz nie zawsze jest to dobre.. Stała chatka baby Jagi.. Gdyby nie miłość.. Miłej pracy6.Napisz w .zeszycie lub na komputerze opowiadanie o tym,co zdarzyło się w chatce Jagi i Łamignata .Wykorzystaj materiał z poprzednich ćwiczeń.. od tego zależy czy zdam.. Próby podniesienia męża na duchu.. ( Bardzo proszę pracę napisać na komputerze i przesłać e-mail na mój adres do 30 marca - praca na ocenę).Wbrew pozorom opowiadanie nie należy do najłatwiejszych form wypowiedzi.. Wykorzystaj materiał z lekcji.. Wyjaśnij, co było przyczyną takich emocji.. Napisz w programie Word (wklej do zeszytu lub go przepisz) i prześlij na moją pocztę, w czwartek do godz. 16.Co zdarzyło się w chacie wdowy?. Uporządkuj punkty tak, aby powstał plan wydarzeń zgodny z tym, co zdarzyło się w chatce Jagi i Łamignata.Pomysł Jagi.. Zastanów siç, co mógl czué kaŽdy z bohaterów i przyporzqdkuj mu odpowiednie uczucie.. Na wykonanie zadania masz czas do poniedziałku 30 marca.. UWAGA.. Wyjaś-nij, co było przyczyną takich emocji.. Pomysł Jagi.. Wykorzystaj materiał z wcześniejszych ćwiczeń.. Uporządkuj punkty tak, aby powstał plan wydarzeń zgodny z tym, co zdarzyło się w chatce Jagi i Łamignata.. Nigdy nie wiadomo, co się w życiu zdarzy.. Choć nie była czarownicą.. Wykorzystaj materiał z karty pracy.. Zmartwienie Łamignata.. Zmartwienie Łamignata.. Wszystkie prace proszę przesłać najpóźniej do niedzieli 19 kwietnia.Wyjaśnij, co było przyczyną takich emocji.. Ich głównymi wrogami są Zbójcerze pod komendą Hegemona i jego zastępcy Kaprala.. Wykonaj zadania podane niżej w zeszycie.. W tym roku jednak razem .Napisz w zeszycie opowiadanie o tym, co zdarzyło się w chatce Jagi i Łamignata.. .Zmartwienie Łamignata.Napisz w zeszycie, jak wyglądał i o jakich jego niezwykłych właściwościach zapewniała męża czarownica.. Próby podniesienia męża na duchu.. Wyjaśnij, co było przyczyną takich emocji.. Efekt użycia niezwykłej fujarki.. W domku na kużej nodze..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt